iDNES.cz

Kriminalisté vyšetřují údajné zneužití dětí, podezřelým se jejich rodiny mstí

  17:12
Kriminalisté vyšetřují údajné zneužití dvou dětí v Mimoni na Českolipsku. Podle zjištění portálu iDNES.cz figurují v roli podezřelých dva dospělí muži s omezenou svéprávností. Jejich obětmi jsou podle všeho dvě děti – ne starší jedenácti let. Jejich rodiny se prý podezřelým mužům a jejich příbuzným mstí. Policie se snaží situaci ve městě uklidnit.

ilustrační snímek | foto: Jiří Meixner, iDNES.cz

„Ti podezřelí pachatelé jsou údajně trochu zaostalí, mají papír na hlavu. Policisté je nezavřeli, jsou na svobodě,“ poznamenal zdroj serveru iDNES.cz. Na podezřelé si už podle jeho informací počíhali příbuzní poškozených dětí.

Muže podle zdroje fyzicky napadli, aby si s nimi vyřídili účty. Rodiče údajných násilníků nadto dvakrát řešili rozbité výlohy. „Nemohou za to, že se jim narodili dva ne zrovna moc chytří kluci. Je to neštěstí pro všechny dotčené rodiny,“ zmínil zdroj iDNES.cz.

Krajští kriminalisté, kteří prověřují oznámený mravnostní trestný čin i útoky na podezřelé a jejich rodiny, dnes vyzvali obyvatele Mimoně, aby počkali na výsledky vyšetřování. A nenarušovali jeho průběh útoky proti podezřelým nebo proti jejich příbuzným.

Jihlavští policisté vyšetřují znásilnění holčičky, podezřelý muž je ve vazbě

„Takové jednání je protiprávní a několik incidentů tohoto charakteru už v Mimoni prověřujeme. Ty směřovaly proti dvěma mužům, kteří byli v oznámení označeni za pachatele mravnostního deliktu, a také proti jejich rodině,“ shrnula mluvčí krajské policie Ivana Baláková.

Řádné objasnění věci je podle ní nejen v zájmu orgánů činných v trestním řízení, ale především v zájmu samotných obětí trestného činu. „Proto naši výzvu prosím respektujte,“ řekla. Současně požádala Mimoňské o to, aby se zdrželi komentářů na sociálních sítích. „Ty mohou atmosféru ve městě negativně ovlivňovat,“ podotkla Baláková.

Vzhledem k tomu, že v případu, který se podle oznámení odehrál v Mimoni v průběhu března, figurují jako poškození dvě nezletilé děti, nebude policie zveřejňovat žádné další informace.

Autor:
zpět na článek