iDNES.cz

Postiženému chlapci ukradli speciální kočárek, bez něj ujde jen pár kroků

  15:26
Policisté pátrají po speciálním rehabilitačním kočárku, který neznámý zloděj ukradl postiženému pětiletému chlapci ze Cvikova na Českolipsku. Dítě ho potřebuje, protože neujde delší vzdálenost, navíc je na kočárek emočně vázané.

Odcizený kočárek by se podle policie mohl objevit v nabídce bazaru. | foto: Policie ČR

Po speciálním rehabilitačním buggy kočárku značky Patron v modré barvě s černými doplňky pátrají kriminalisté od úterního odpoledne.

Jde o model Piper comfort, který je určený pro transport zdravotně postižených dětí se speciálními potřebami. Kočárek někdo vzal mezi 5. říjnem a 3. listopadem z kočárkárny panelového domu v ulici Sídliště ve Cvikově.

„Krádež nám v úterý odpoledne oznámila maminka zdravotně postiženého pětiletého chlapce, se kterým si po několikatýdenní pauze chtěla vyjet na procházku,“ uvedla policejní mluvčí Ivana Baláková.

Hoch vzhledem ke svému fyzickému postižení zvládne ujít jen velmi krátké vzdálenosti, proto se bez speciálního kočárku neobejde.

„Navíc je autista a na tento kočárek si vytvořil silnou emoční vazbu, do jiného si zřejmě nesedne,“ zmínila Baláková s tím, že pro matku je to velmi těžká situace.

Kočárek, jehož pořizovací hodnota činí 29 tisíc korun, uhradila dítěti v roce 2018 zdravotní pojišťovna s tím, že na nový bude mít nárok nejdříve po uplynutí tří let.

„Matka teď na nový kočárek nemá peníze a navíc se obává toho, jak zdravotní pojišťovna na odcizení kočárku zareaguje,“ řekla Baláková a požádala o pomoc veřejnost.

„Kočárek se může nacházet v kterékoliv bazarové nabídce nebo se může vyskytnout kdekoliv ve veřejném prostoru u nového uživatele. Pokud jste někde viděli a nebo uvidíte tento model kočárku, volejte prosím ihned linku 158. Velmi rádi bychom kočárek vypátrali a chlapci ho vrátili,“ dodala mluvčí. 

Kočárek ukradl neznámý zloděj ve Cvikově.

Kočárek ukradl neznámý zloděj ve Cvikově.

Autor:
zpět na článek