Zloděj vyplenil soukromé jezírko, ukradl koi kapry a polámal lekníny

  17:10
Neznámý zloděj vyplenil v noci na úterý soukromé jezírko poblíž rodinného domu v Pertolticích pod Ralskem na Českolipsku. Odnesl si osm japonských koi kaprů, při tom poškodil vodní rostliny i čističku. Policie po zloději pátrá a žádá veřejnost o spolupráci.

„Jedná se o kapry o délce čtyřicet centimetrů. Čtyři z nich měli oranžovo-zlatou barvu, dva stříbrnou a dva černo-zlatou. Chovatel si je cení na 54 tisíc korun. Jejich krádež ho velmi zarmoutila, protože k nim má silný citový vztah. Koi kapři jsou přítulné ryby, potravu si berou od lidí přímo z ruky a čím déle je krmíte, tím více si je zamilujete. Zloděj se navíc choval při krádeži ryb jak barbar a jezírko hodně poničil,“ sdělila mluvčí krajské policie Ivana Baláková.

Konkrétně pachatel při nočním lovu poničil čističku vody, vytrhal lekníny a natrhl plachtu, kvůli které voda v jezírku poklesla. Podle Balákové se tím zvýšila celková škoda, kterou majitel ještě vyčíslí.

„Zahájili jsme úkony trestního řízení pro přečiny poškození cizí věci a krádeže. Spoléháme na to, že k dopadení pachatele by mohla přispět i medializace případu,“ poznamenala Baláková.

Pokud někdo v Pertolticích pod Ralskem v noci na úterý zaznamenal cokoliv podezřelého, nebo si všiml, že někdo nabízí japonské kapry zmíněných barev, může to nahlásit na linku 158.

Autor: