Muž se bál usnout v přítomnosti partnerky, která ho bila. Policie ji vykázala

  10:32
Policie na deset dní vykázala z bytu na Českolipsku ženu, která ubližovala svému partnerovi. Tloukla ho, kopala a shazovala ze židle. Napadaný muž se v její přítomnosti bál usnout, a proto se obrátil na policii.
Ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Martin Veselý, MAFRA

Osmatřicetiletá žena šikanovala svého o deset let staršího partnera přes půl roku. Její chování vygradovalo fyzickým napadáním.

„Svého partnera tluče různými předměty do hlavy, kope do něj a nebo se na něj vrhá doslova jako divoká kočka a zarývá se svými nehty do jeho obličeje nebo do kůže na jeho těle. Hází po něm talíře a různé ostré předměty, které ho mohou zranit. Také mu dělá různé naschvály, například ho shazuje ze židle. Při jednom takovém nečekaném pádu si zlomil žebro,“ říká policejní mluvčí Ivana Baláková.

Muži ztrpčuje život i nový milenec agresorky, který dochází do jejich bytu. „Kromě toho, že na muže vytváří psychický nátlak, se už nejméně v jednom případě podílel na jeho fyzickém napadení. Žena navíc doma v záchvatech zuřivosti zdemolovala téměř všechno zařízení, takže je většina vybavení nadále nepoužitelná,“ míní Baláková.

Podle policie je problém v tom, že se muž nedokáže od ženy zcela citově odpoutat. „A to ani přesto, že se doma obává usnout, aby se mu ve spánku nepřihodilo něco zlého,“ upozorňuje mluvčí.

Agresoři použili při rvačce pepřový sprej, napadení si ošetřili oči mlékem

Policie proto vykázáním ženy přerušila pokračování agrese a dala muži desetidenní prostor k tomu, aby dobře zvážil, jak si svůj osobní život uspořádá dál.

„Případ nadále sledujeme. Dobu, po kterou se násilná osoba nesmí vrátit do společného obydlí, lze prodloužit podáním návrhu na vydání předběžného opatření podle zákona o zvláštních řízeních soudních. Tento návrh se podává k soudu a původní vykázání trvá, dokud o návrhu soud nerozhodne,“ zmiňuje Baláková.

Předběžným opatřením může soud násilníkovi nařídit nejen to, aby opustil společné obydlí i jeho bezprostřední okolí, nezdržoval se tam a nevstupoval do těchto prostor, ale také aby se zdržel setkávání s obětí a nežádoucího sledování a obtěžování jakýmkoliv způsobem.

„Předběžné opatření trvá jeden měsíc, ale lze ho opakovaně prodloužit až na šest měsíců, popřípadě pak podat návrh znovu. Není jistě bez zajímavosti, že jsme v loňském roce v celém kraji vykazovali celkem 61 osob, přičemž šlo o 60 mužů a jednu ženu. Letošní skóre se nám trochu posunulo a z 19 vykázaných lidí se jedná v 16 případech o muže a ve třech o ženu,“ dodává policejní mluvčí.

Autor: