Stavba se potřetí odkládá, jabloneckou křižovatku rozkopou až v září

  11:00
Velká uzavírka vytížené křižovatky ulic Budovatelů a Poštovní v Jablonci nad Nisou měla začít v červenci. Pak přípravy nabraly skluz a dělníci tu měli poprvé kopnout první srpnový den. Ale ani to se nestalo a termín se posouvá potřetí. Dopravní omezení u bývalých městských lázní začnou až druhého září.

Komplikace se dotknou křižovatky ulic Budovatelů a Poštovní. | foto: Martin Trdla, MF DNES

Důvodem zdržení je námitka, kterou podali čtyři Jablonečané. Týká se stavebního řízení na dešťovou kanalizaci. 

„Stavební sezona se těmito odklady velmi zkrátila, na vlastní práce máme zhruba měsíc a půl. Proto se letos soustředíme na rekonstrukce a výstavbu v křižovatce Poštovní-Budovatelů včetně mostu přes Nisu v ulici U Balvanu bez retenční nádrže,“ vysvětluje vedoucí odboru rozvoje jabloneckého magistrátu Otakar Kypta. 

„V ulici Budovatelů bychom rádi dokončili opravy až po lávku za lázněmi, v ulici Poštovní vzhůru až po vchod do polikliniky. Plyn musí být v polovině října opět propojený, do konce listopadu musí být hotové dočasné povrchy ulic a vrácené koleje. Hodně bude záležet na počasí,“ dodal Kypta.

Jak již MF DNES informovala, nejprve se bude opravovat plynové potrubí či kanalizace. Další etapa má začít za rok, od března do listopadu. Do prosince roku 2022 se pak bude pokračovat pracemi na prodloužení trati tramvaje a na vybudování terminálu pod Dolním náměstím.

Autor: