Ujíždějící mladíky stopl až zastavovací pás, dva pak utekli

  11:32
Až zastavovací pás na silnici ukončil brzy ráno u Jítravy na Liberecku divokou honičku policejních vozů s černým Audi A6. Na místě policisté zadrželi mladého cizince. Řidič auta a další spolujezdec ovšem utekli.

Výsledek honičky mezi policií a audi. | foto: Policie ČR

„Dnes ráno v půl čtvrté policisté na lince 158 přijali oznámení o odjezdu vozidla od čerpací stanice v Doksech bez zaplacení natankované nafty za 2 900 korun. Jednalo se o vozidlo s registrační značkou cizího státu,“ informovala policejní mluvčí Dagmar Sochorová.

Do terénu vyjelo hned několik motorizovaných policejních hlídek.

„Jedna z nich, a to z Obvodního oddělení v Jablonném v Podještědí, vyjela na silnici číslo 13 ve směru na Liberec, kde ujíždějící vozidlo spatřila. Policisté začali vůz, jehož řidič nereagoval na pokyny k zastavení, pronásledovat,“ pokračovala Sochorová.

Na pomoc vyjeli také policisté z Hrádku nad Nisou, kteří krátce po čtvrté hodině na silnici č. I/13 u Jitravy použili k zastavení ujíždějícího vozidla zastavovací pás.

„Z takto zastaveného vozu následně dvě osoby utekly a jednoho člena posádky se podařilo policistům zadržet. Jednalo se o jednadvacetiletého mladíka cizí státní příslušnosti, u kterého policisté provedli dechovou zkoušku na alkohol a orientační test na přítomnost omamných a psychotropních látek. Dechová zkouška na alkohol byla negativní, ale výsledek testu na omamné látky ukázal pozitivně na pervitin,“ upozornila mluvčí.

Policisté nadále pátrají po řidiči vozidla a jeho spolujezdci, kteří z místa utekli. „Policisté i kriminalisté nyní šetří veškeré související okolnosti celé události. Kvalifikace jednotlivých skutků je předmětem tohoto šetření, které je v tuto chvíli na samém začátku,“ dodala Dagmar Sochorová.

Autor: