O letní brigády je v kraji velký zájem, shánějí se hůř než v minulosti

  8:14
Zájem o letní brigády je podle očekávání velký, což bývá každoroční trend, a poptávka většinou převyšuje nabídku. Přesto je možné na pracovních webech i těsně před vypuknutím hlavní letní sezony nalézt v Libereckém kraji zhruba dvě stovky pozic.
Ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Václav Hubata-VacekMF DNES

Zaměstnavatelé hledají nejčastěji brigádníky na úklid různých prostor, práci ve skladech, doručování pošty, obsluhu stánků či vylepování plakátů. Uplatnění najdou i inline lektoři nebo obsluha únikových her. Už teď jsou však bez šance uchazeči o brigádu na státních hradech a zámcích.

Oproti předchozím rokům zájem o brigádníky celkově klesl o deset až patnáct procent. Jedním z důvodů jsou legislativní změny.

„Zavádějí se přísnější požadavky na evidenci směn a nárok na dovolenou nebo její vyplacení. Tyto změny přinášejí firmám vyšší administrativní zátěž, což vede k tomu, že brigádníky najímají pouze v nezbytných případech. Největší poptávka po brigádnících je tradičně v odvětvích závislých na sezonní pracovní síle, jako jsou stavebnictví, cestovní ruch, logistika a výroba,“ řekl mluvčí společnosti Randstad Petr Douda.

Autor: