V Jizerkách zkolaboval cyklista. Oživovali ho kamarádi a záchranáři

  15:30
V sobotu odpoledne vyrazili horští záchranáři společně s leteckou záchranou službou na pomoc cyklistovi, který zkolaboval na Bukové hoře v Jizerských horách. Dvaačtyřicetiletého muže úspěšně resuscitovali a následně transportovali do liberecké nemocnice.

Cyklista zkolaboval před 16. hodinou na žluté turistické trase na Bukové hoře. Jeho kamarádi mu ihned přivolali pomoc přes linku 155 a začali mu poskytovat první pomoc.

„Na místo dorazil jako první vůz s lékařem. Ten okamžitě pacienta převzal a nasadil mu profesionální defibrilátor. My jsme zatím naložili lékaře posádky vrtulníku liberecké Letecké záchranné služby a vezli ho k nehodě,“ popsal Jan Dvořák, zasahující člen Horské služby Jizerské hory.

Po prvním výboj došlo k obnovení srdeční činnosti. Záchranáři muže převezli k čekajícímu vrtulníku, který nemohl přistát přímo u události kvůli hustému lesnímu porostu. Letecká záchranná služba pacienta následně transportovala do nemocnice v Liberci.

„Protože cyklisté neměli aplikaci Záchranka, došlo k delší prodlevě při lokalizaci události,“ uvedl mluvčí Horské služby ČR Radek Zeman.

Autor: