Ve firmě vybuchla plynová lahev, dva popálené přepravil do nemocnice vrtulník

  9:56
Ve firmě v České Lípě ráno explodovala plynová lahev. V době výbuchu byla umístěna ve vysokozdvižném vozíku. Dva zraněné muže přepravil vrtulník do vinohradské nemocnice v Praze.

Výbuch plynové lahve zranil v České Lípě dva muže. | foto: HZS LK

Plynová lahev explodovala dnes dvacet minut osmé hodině v areálu firmy Alstom v České Lípě. „V době výbuchu byla umístěna ve vysokozdvižném vozíku,“ uvedla policejní mluvčí Dagmar Sochorová.

Výbuch zranil dva muže, kteří kteří byli letecky transportováni do vinohradské nemocnice v Praze.

„Na místě byly dvě zraněné osoby, které utrpěly středně těžké poranění. Šlo o popáleniny. Osoby byly při vědomí a s posádkami komunikovaly. Transportovali jsme je na popáleninové centrum,“ sdělil mluvčí záchranářů Michael Georgiev. Na místě zasahovaly dva vrtulníky – jeden liberecký a jeden z Prahy.

Tlaková vlna poškodila konstrukci firemní haly. „Společnost si sama zajistí statika pro posouzení bezpečného stavu objektu,“ uvedli hasiči na sociální síti X.

Veškeré okolnosti výbuchu nyní na místě šetří českolipští policisté a kriminalisté společně s hasiči. „Kvalifikace skutku je v tuto dobu předmětem šetření,“ dodala policejní mluvčí.

Francouzská společnost Alstom se věnuje zajištění mobility a celosvětově zaměstnává více jak 75 tisíc lidí. Závod v České Lípě má více než stoletou tradicí. Firma zde vyrábí svařované komponenty pro vlaky, tramvaje a metro.

Před třemi lety rozmetal výbuch plynu rodinný dům v Koryčanech na Kroměřížsku. Při explozi zemřeli dva dobrovolní hasiči. Tragédii zachytila kamera v autě jedoucího kolem.

Kamera zachytila okamžik výbuchu v Koryčanech (16. září 2021)

16. září 2021

Autor: