Žena z Českolipska po hádce zabila svého muže, tělo rozřezala a spálila

  19:56
Vraždu s obzvlášť drastickým zbavením se těla řeší policisté na Českolipsku. Starší žena tu zabila svého muže a jeho tělo pak po kusech spálila za chalupou. Se vším se svěřila sousedce, která ji nahlásila u policie. Seniorka se k činu doznala a s policií spolupracuje. Za vraždu jí hrozí až 18 let ve vězení.

O případu jako první informovala televize CNN Prima NEWS. Celá kauza začala už loni v létě, kdy se muž záhadně ztratil. Podle policie se však pár pohádal a žena muže zabila.

„Ve druhé polovině měsíce října loňského roku jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy, ke kterému došlo v srpnu téhož roku v jedné z obcí na Českolipsku. Výsledkem rodinné rozmíšky bylo úmrtí jednoho z partnerů, který na místě události podlehl zraněním, jež mu způsobil životní partner,“ přiblížil policejní mluvčí Vojtěch Robovský.

Žena se následně kuriózním způsobem zbavila těla. „Měla ho zabít a rozčtvrtit,“ cituje televize jednu ze sousedek. „Měla ho i spálit,“ doplňuje další sousedka. To však policie nekomentovala.

Televizi se podařilo natočit část rekonstrukce vraždy. Na záběrech je žena v takzvaném medvědovi, tedy poutech s pásem kolem těla. Žena zavedla policisty na zahradu, z dřevníku vytáhla kolečko a jela s ním zpátky před vchod domu. Právě kolečko potřebovala, aby se těla zbavila.

„Stopy zakryla tím, že odstranila končetiny z těla a spálila ho na zahradě,“ říká mluvčí Krajského soudu v Liberci Karolína Francová.

Žena při rekonstrukci zavedla vyšetřovatele do části zahrady, kde podle místních policisté už v minulosti kopali a něco hledali.

To, že žena na zahradě několik dní něco pálila, sousedé viděli. Mělo to být v době, kdy manžel zmizel. Dokonce prý sousedy na chystané pálení upozornila.

„Pálila třeba celý den a říkala, že tam hází nějaký bordel po rodičích a že to bude smrdět,“ vzpomíná jedna ze sousedek. „Ale že by tohle dokázala sedmdesátipětiletá ženská, tomu se mi nechce věřit,“ dodává.

Ženu následně trápilo svědomí a nakonec se svěřila jedné ze sousedek. Ta pak informovala policii, která ženu následně obvinila z vraždy.

„Před soudem doznala svoji vinu. Řekla, že ten čin byl spáchaný v afektu a že měla v úmyslu jej oznámit, ale sbírala k tomu odvahu,“ zmiňuje Francová.

Okresní soud poslal ženu do vazby. V té ale dlouho nezůstala, neboť si podala stížnost a soud jí vyhověl. „Ze samotné skutečnosti, že paní zahlazovala stopy, nelze bez dalšího dovozovat, že by se také pokusila o útěk. Při vyjasňování trestné činnosti spolupracuje a obecně činu lituje,“ dodává Francová.

Ženě nyní hrozí za zvlášť závažný zločin vraždy deset až osmnáct let ve vězení.

Autor: