Do Vratislavic přicválali bronzoví koně, pást se tu budou do jara

  8:38
V galerii pod širým nebem se proměnil zámecký park v Liberci – Vratislavicích. Ozvláštnilo jej pět soch. Lidé mohou obdivovat trojici bronzových koní od Michala Gabriela, prohlédnout si sochu Dvaja od Andraje Margoče nebo posedět ve Třetí ruce od Alexandry Koláčkové.

Lidé mohou obdivovat trojici bronzových koní od Michala Gabriela. | foto: Ota Bartovský, MAFRA

Instalace jsou součástí Mezinárodního sochařského festivalu Sculpture Line. Většina ze soch pobude ve Vratislavicích do jara. 

Fotogalerie

„Sochy byly součástí výstavy v Lucembursku. Výstava tam skončila, tak jsme se domluvili s vedením Sculpture Line, že je umístíme do parku,“ řekl starosta Vratislavic Lukáš Pohanka.

Na rozdíl od klasické galerie se koně stávají vítanou „prolézačkou“ pro děti. „Přáním autora přímo bylo, aby se sochy takto využívaly,“ doplnil starosta Pohanka.

Bronzová socha Jezdce od Michala Gabriela už ve Vratislavicích naproti restauraci Zámecká konírna stála loni. Byla sem dočasně přemístěna od liberecké radnice, když musela ustoupit filmovému štábu.

Naproti přes silnici stojí na prostranství před kostelem Nejsvětější Trojice už od letošního června trojice ocelových pián s kříži. Autorem těchto plastik s názvem Pocta pro Josepha Beyuse je Antonín Kašpar. I tyto sochy jsou součástí festivalu Sculpture Line.

Autor: