Hobojista Veverka pokřtí vánoční album, v Jablonci zahraje s jazzovým triem

  10:58
Nevšední koncert okořeněný křtem vánočního alba zažijí diváci, kteří se dnes večer vypraví do Městského divadla v Jablonci nad Nisou. Vystoupí zde uznávaný hobojista Vilém Veverka.

V Jablonci se představí unikátní formace Vilém Veverka TRIO plus. | foto: Josef Hurta

„Půjde o koncert mé řekl bych nejprogresivnější jazz-fusion formace současnosti Vilém Veverka TRIO plus,“ přibližuje představení hobojista, který jablonecké divadlo považuje za svoji domovskou scénu.

„Pokaždé se snažíme publiku nabídnout něco dalšího, neopakovat se, přinášet nové jevištní i hudební formáty.“

Diváci se tak mohou těšit na jazzové trio se sólovým hobojem, což je podle Veverky celosvětový unikát.

„Zřejmě není na světě druhá podobná formace, nebo o tom zatím nevíme. Ovšem nehrajeme pouze jazz, to by bylo možná trochu málo. Dalším prvkem je tentokrát tanec. Divákovi nabízíme hudbu světových autorů v kombinaci s tancem,“ upřesňuje umělec.

Do průběhu koncertu dokonce budou moci zasáhnout sami diváci. „Je to jakýsi stand-up element, který našim koncertům dominuje,“ naznačuje Veverka, kterého během vystoupení doplní tři špičkoví muzikanti.

Na klavír zahraje Martin Hybler, na kontrabas Ondřej Máca Štajnochr a bicí nástroje obslouží Tomáš Hobzek.

„Na pódiu pak s námi vystoupí špičková klasická tanečnice a baletka Karolína Křížová. Dost možná něco podobného jablonecká scéna ještě nezažila,“ věří Veverka.

Práce na albu zabrala půl roku

Koncertem ale večerní program neskončí. Diváci budou svědky i křtu Veverkova vánočního alba.

„Jde o album na instrumentálně-vokální bázi, kdy hlavním hostem je sopranistka Patricia Janečková. Dalším významným hostem je má dlouholetá kolegyně, harfistka Kateřina Englichová,“ přibližuje umělec.

Podle něj je vánoční deska nesoucí jasný titul Christmas album výsledkem půlroční, velmi intenzivní práce.

„Od myšlenky po realizaci v hudebním studiu to byl skutečně rekordně krátký čas,“ dodává Veverka. Koncert začíná v 19 hodin.

Autor: