Liberec se připravuje na Benátskou, hvězdami festivalu bude Olympic či Team

  16:46
Do půl těla vysvlečení muži s rukavicemi již několik dní kmitají po veseckém areálu v Liberci. Nosí stoly, staví stany, brzy vztyčí i obrovské pódium. Na něm již ve čtvrtek večer vystoupí první interpreti festivalu Benátská! s Impulsem.

V libereckém Vesci finišují přípravy na festival Benátská! s Impulsem. | foto: Ota Bartovský, MAFRA

Benátská se vrací po dvouleté pauze a naservíruje to nejlepší z domácí i slovenské muziky.

„Hlavními taháky jsou letos jednoznačně legendy československého rocku – Olympic, Arakain a Team – které orámují letošní ročník a zároveň oslaví významné narozeniny. Team navíc letos odehraje pouhé tři koncerty, jeden z nich u nás,“ říká spolumajitel festivalu Petr Pečený.

Podle ředitele festivalu Pavla Mikeze je program sestavený tak, aby si na své přišly všechny věkové skupiny.

„Na hlavním pódiu zahrají třeba Čeští slavíci Mirai, Divokej Bill, písničkář Pokáč nebo dnes už stálice Benátské! Chinaski. Ve Stanu Rádia Impuls potom vystoupí například Objev roku loňských Slavíků Michal Horák s kapelou, O5 a Radeček, Ivan Mládek s Banjo Bandem, Atmo Music nebo rapper Lipo,“ vypočítává jen část vystupujících Mikez.

Na bezpečný průběh festivalu, který navštíví tisíce lidí, dohlédnou policisté.

„Mezi priority policistů bude spadat nejen zajištění veřejného pořádku, ale i zajištění bezpečnosti a plynulosti silničního provozu na vytyčených místech. Policisté se v rámci celé akce zaměří především na předcházení protiprávního jednání v oblasti drobných krádeží, ale i požívání omamných a psychotropních látek řidiči dopravních prostředků,“ přibližuje policejní mluvčí Adéla Fialová.

I letos vyšle dopravní podnik kyvadlové autobusy. Ty budou jezdit ze zastávky Rybníček a Nádraží, a to zdarma.

„Provoz linky začíná hodinu před začátkem programu, pojede po celý den a končí hodinu po ukončení programu daného dne,“ zmiňuje mluvčí DPMLJ Martina Poršová. Festival potrvá do nedělních ranních hodin. Vstupenky jsou stále v prodeji.

Autor: