Cyklistu zavalil strom. Kmen na něm hasiči rozřezali motorovou pilou

  15:38
Pád stromu v sobotu se štěstím přežil cyklista u zámku Hrubá Skála. Kmen ho zavalil a kolemjdoucím se s ním nepodařilo pohnout ani o píď. Pomohli až hasiči, kteří ho vyprostili až poté, co strom rozřezali motorovou pilou. Do nemocnice zraněného dopravil vrtulník.

ilustrační snímek | foto: Zdroj: www.firebrno.cz

Nehoda se cyklistovi stala v sobotu po 10. hodině. „Vzrostlý strom spadl na cyklistu přímo u zámku Hrubá Skála,“ informovali hasiči Libereckého kraje na Twitteru.

05.června 2021 v 12:21, příspěvek archivován: 05.června 2021 v 16:20

Dnes po 10. hod spadl vzrostlý strom na cyklistu přímo u zámku Hrubá Skála. O jeho vyproštění se ihned pokoušeli přítomní kolemjdoucí. Až ve spolupráci s hasiči s motorovou pilou se povedlo osobu uvolnit. Pacient byl předán ZZS LK a nasledně LZS. Událost šetří Policie ČR.

Cyklistu se pokoušeli vyprostit kolemjdoucí, to se jim ale nepodařilo, proto přivolali hasiče s motorovou pilou.

„Cyklista utrpěl středně těžké poranění. Byl při vědomí, se záchrannou posádkou komunikoval. Letecky jsme jej transportovali do Liberce na traumacentrum,“ řekl iDNES.cz mluvčí záchranky Michael Georgiev.

V sobotu přitom meteorologové varovali na části území před bouřkami, silným větrem a kroupami. Podle hasičů ale v době pádu stromu u zámku Hrubá Skála bouřkové počasí nepanovalo.

Proč kmen cyklistu zavalil, policie vyšetřuje.

Autor: