Nejnovější stadion v kraji je malý, Turnov shání peníze na přístavbu

  16:30
Turnovský zimní stadion Ludvíka Koška trápí nedostatek šaten a zázemí pro sportovce. Zástupci města nyní přišli s řešením — stadion dostane přístavbu, která počet míst a prostor zvýší. Náklady město odhaduje na 15 milionů korun.

Stadion je v provozu od roku 2015. | foto: Ota Bartovský, MAFRA

Stavba je ale závislá na získání dotace, o kterou si město zažádá u Národní sportovní agentury (NSA). Pokud uspěje, dotace pokryje až sedmdesát procent nákladů.

O dotaci Turnov z NSA už jednou žádal, ale neuspěl. Aby zvýšilo město své šance na získání, začalo už nyní v soutěži hledat firmu, která přístavbu postaví. „Abychom pokud možno výběrové řízení mohli úspěšně dokončit, podepsat smlouvu a získat body, které potřebujeme na hodnocení,“ uvedl starosta.

Turnovský krytý zimní stadion se střechou ve tvaru listu je v Libereckém kraji nejnovější, v provozu je od roku 2015. Od začátku se potýká s nedostatkem míst pro převlékání, přestože počet šaten už za krátkou dobu své existence navýšil ze čtyř na sedm.

„Postupně, jak hokejový oddíl pracuje s dětmi, tak přibývají dětské oddíly, a šatny už dávno nestačí,“ sdělil jednatel Městské sportovní Turnov Jiří Veselka, která má sportoviště města na starost.

Turnov shání na sportovní areál další miliony. Je tu špatná akustika

V projektu pro přístavbu stadionu se počítá s pěti dalšími šatnami, toaletami a sprchami. Pokud město dotaci získá, na její vybudování postačí podle Veselky jedna stavební sezona.

Turnov chce z NSA získat dotaci také pro atletický stadion, kde se každoročně koná mezinárodní mítink Memoriál Ludvíka Daňka. Přes šest milionů korun bez daně je potřeba na opravu povrchů atletického oválu a sektorů pro skok do výšky, hodu oštěpem či skoku do dálky.

I v tomto případě bude Turnov žádat o dotaci podruhé a také už vypsal soutěž na dodavatele.

29. října 2015

Autor: