Lupiči v helmách přepadli sázkovou kancelář, na prodavačku mířili zbraní

  12:46,  aktualizováno  7. října 17:03
Dva maskovaní lupiči přepadli koncem minulého týdne sázkovou kancelář v Turnově. Na prodavačku mířili pistolí. Odnesli si desítky tisíc korun. Z místa odjeli na motorce. Policie po nich pátrá a prosí o pomoc případné svědky. Zveřejnila i videozáběry, když se ale ukázalo, že muži na nich pachateli být nemohou, stáhla je.

ilustrační snímek | foto: screenshot videa PČR

Maskovaní lupiči přepadli sázkovou kancelář Tipsport v Palackého ulici v Turnově ve čtvrtek 30. září.

„Zhruba deset minut po patnácté hodině vstoupil do sázkové kanceláře muž v tmavém oblečení s motorkářskou přilbou na hlavě a bez pozdravu požádal prodavačku o zapůjčení propisky, se kterou hned odešel ven,“ popsala policejní mluvčí Ivana Baláková.

Motorkář se vzápětí vrátil, odevzdal propisku a svižným krokem znovu odešel. „Uběhlo ale jen pár sekund a tento muž v doprovodu komplice rozrazil dveře. Začal na ženu křičet, ať mu dá tržbu, a při tom držel v ruce pistoli, kterou na ni z bezprostřední blízkosti mířil. Žena mu v obavě o život peníze vydala,“ zmínila Baláková. Částka se pohybuje v řádu desítek tisíc korun.

Maskovaní muži i s lupem poté sázkovou kancelář opustili, aniž by prodavačce ublížili. Z místa odjeli na červeném motocyklu. Policie zveřejnila video, na kterém ujíždí řidič se spolujezdcem směrem ke kruhovému objezdu, který spojuje ulici Bezručovu a Nádražní.

Den nato se však policii přihlásil majitel motorky z videozáznamu a policie vyloučila, že by se on nebo spolujezdec na loupeži podíleli. „Svědci události ve svých výpovědích uvedli, že lupiči 30. září od sázkové kanceláře odjeli na červeném motocyklu, který nedokázali blíže popsat. Vzhledem k tomu, že se v inkriminované době v blízkosti místa činu na kamerových záběrech objevil jediný červený motocykl, který jsme veřejnosti ukázali, předpokládali jsme, že patřil pachatelům loupeže,“ vysvětlila mluvčí krajské policie Ivana Baláková.

Po vyloučení této hypotézy pátrají dál po červeném motocyklu nezjištěné tovární značky a prosí o případnou pomoc. „V této souvislosti žádáme majitele motorových vozidel, kteří disponují palubní kamerou a červený motocykl v inkriminovanou dobu zaregistrovali, aby nás kontaktovali na lince 158 a případné záběry motocyklu nám předali,“ řekla mluvčí a současně požádala všechny ostatní svědky, kteří si motocyklu a jeho posádky všimli, aby kontaktovali policii.

„Jedná se o muže vysoké zhruba 165 a 180-190 centimetrů. Oba byli oblečeni do tmavé bundy a kalhot. Na hlavách měli tmavé motorkářské přilby. V obličeji se navíc maskovali šátkem, který měli uvázaný pod helmou jako roušku tak, že jim byly vidět jenom oči. Oba mluvili česky bez cizího přízvuku. S největší pravděpodobností přijeli k sázkové kanceláři od Nádražní ulice,“ dodala mluvčí.

Autoři: ,