Nákladní vůz srazil v Liberci chodce, policie shání záběry z palubních kamer

  14:50
Liberečtí policisté shání záběry z palubních kamer, které mohly zachytit pondělní tragickou nehodu na silnici I/35 nedaleko obchodního domu Globus. Nákladní vůz tu srazil muže, který z neznámých důvodů vystoupil ze svého vozu a pohyboval se po silnici. Případem se zabývají i kriminalisté.

Nehoda se stala krátce před třináctou hodinou poblíž takzvané betonárky, nedaleko sjezdu k obchodní zóně.

Podle televize CNN Prima NEWS zde zastavil řidič BMW, následně vystoupil z vozu a střetl se s kamionem. Vážně zraněný zůstal ležet na vozovce. 

Mezi prvními k němu přiběhl někdejší ředitel liberecké záchranky Stanislav Mackovík, který jel právě okolo v protisměru. 

„Okamžitě jsem zastavil a hned za mnou policisté, kteří také jeli okolo. Přeběhli jsme na druhou stranu, kde už dva svědci poskytovali první pomoc. Zapojil jsem se do resuscitace a pokračovali jsme, dokud nepřijela záchranka. Nevypadalo to dobře, měl na první pohled velmi vážné poranění hlavy. Byl v bezvědomí,“ popsal televizi Mackovík.

Zraněný muž následně při převozu do nemocnice zemřel. Nehodou se zabývají liberečtí dopravní policisté i kriminalisté. Zároveň shání záběry z palubních kamer okolo projíždějících svědků. „Vyšetřovatelé žádají o pomoc řidiče, kteří daným místem projížděli v opačném směru a mají ve voze palubní kamery, které mohly střet i to, co mu předcházelo, zaznamenat,“ sdělil policejní mluvčí Vojtěch Robovský.

Po Facebooku se v pondělí večer šířilo video, které scénu snímalo z vozu jedoucího za kamionem. Na videu bylo patrné, že u odbočky k betonárce stál tmavý vůz a u něj člověk. Ten následně rychlým krokem vyrazil před kamion, který ho srazil. Video pak zaznamenalo muže ležícího na zemi. Snímek však během noci ze sociální sítě zmizel.

Nehoda se stala nedaleko sjezdu k obchodní zóně.

Nehoda se stala nedaleko sjezdu k obchodní zóně.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor: