Dvouletá dívka vběhla řidiči pod kola, preventivně ji odvezli do nemocnice

  17:32
V pondělí po poledni projížděl řidič centrem České Lípě, když musel prudce zabrzdit a strhnout volat. Do cesty mu totiž vběhla dvouletá dívka. Její matka si na chodníku povídala se známou a dítěti se podle policie příliš nevěnovala.

Řidič projíždějící Mariánskou ulicí jel pomalu a ihned sešlápl brzdu. | foto: PČR

„Šestadvacetiletý řidič v té chvíli naštěstí jel velmi nízkou rychlostí. Okamžitě sešlápl brzdu a stočil volant doleva, takže dívenka spíše jen naběhla na pravý přední roh vozidla a následně upadla na vozovku,“ informovala o incidentu policejní mluvčí Libereckého kraje Ivana Baláková.

I přesto, že dítě žádné zjevné zranění neutrpělo, odvezl jej řidič spolu s matkou do nemocnice na vyšetření. „Lékaři holčičku z preventivních důvodů hospitalizovali,“ doplnila mluvčí, podle níž jsou podobné nehody často důsledkem poklesu pozornosti a obezřetnosti.

Policie proto apeluje na rodiče, aby věnovali bezpečí svých dětí maximální pozornost. „Ne všechny nehody končí jen jejich preventivní hospitalizací,“ zdůraznila Baláková.

Obdobnou nehodou se zabývali minulý týden také policisté v brněnských Přízřenicích. Trojice neopatrných dětí vběhla před projíždějící auto a do školačky, která běžela jako první, vůz narazil. Při střetu se lehce zranila.

„Řidič, který zřejmě neměl šanci zareagovat, po střetu nezastavil a odjel. I v souvislosti se začínajícími prázdninami znovu upozorňujme děti, a to i cestou jejich rodičů: V silničním provozu se pohybujte podle pravidel! V tomto případě měli děti i řidič obrovské štěstí, stačilo přebíhat silnici o moment dříve a mohlo dojít k tragédii,“ uvedl policejní mluvčí Jihomoravského kraje Pavel Šváb.

S krvácivým zraněním hlavy před pár dny transportovali záchranáři vrtulníkem také čtyřletého chlapce z malé obce na Semilsku, který se v nestřežené chvíli odpoutal z dětské sedačky a vyběhl na silici, kde ho srazilo auto. Jeho příbuzní mezitím nakládali věci do aut na rodinný výlet.

Autor: