Policisté na Českolipsku vyšetřují smrt cizince, nevyloučili cizí zavinění

  10:54
Kriminalisté na Českolipsku vyšetřují podezřelé úmrtí mladého cizince. Tragédie se stala v jednom z bytů na sídlišti ve Stráži pod Ralskem. Policie zatím nevyvrátila ani nepotvrdila, jestli muž zemřel násilnou smrtí.

Kriminalisté objevili tělo mladého cizince v pondělí večer. Jak se o něm dozvěděli, zda přišel o život cizím zaviněním nebo jaké byly další okolnosti tragédie, zatím policisté odmítli upřesnit.

„Událost prověřujeme. Vzhledem k tomu, že se jedná o čerstvý případ, nebudeme k němu zveřejňovat žádné bližší informace,“ řekla policejní mluvčí Ivana Baláková.

Podle televize CNN Prima NEWS se policisté, hasiči a záchranáři museli do bytu dostat násilím, jeho obyvatel totiž neotvíral.

„Na místě jsme nalezli osobu bez známek života,“ uvedl mluvčí krajské záchranné služby Michael Georgiev s tím, že další informace může poskytnout pouze policie. 

Vyšetřovatelé se na místo vrátili i v úterý. Prohledávali okolí a hovořili s dalšími obyvateli sídliště.

„Vůbec nevím, co se tu odehrálo. Bydlíme tady ani ne měsíc, takže to tu ani neznáme. Policajti nám nechtěli nic říct, akorát chtěli občanky,“ řekla televizi jedna ze sousedek zemřelého.

Autor: