Ukradl prsteny za statisíce, na ulici však padl do rukou policistům v civilu

  11:56
S ukradenými prsteny za více než 300 tisíc korun utíkal ze zlatnictví v centru Liberce opakovaně trestaný muž. Chytili ho policisté, kteří už měli po službě.

Zloděj utíkal s prsteny za více než 300 tisíc korun. | foto: Policie ČR

Osmkrát trestaný třicetiletý muž se pokusil ukrást prsteny v pondělí 6. února. Nejprve vstoupil do prodejny, aby si důkladně prohlédl zboží, a zase odešel. Po chvíli se vrátil krást.

„Prodávající již měl představu o mužově vkusu, a tak opět vytáhl zpod pultíku několik plat s prsteny, kterým se muž se zápalem věnoval o několik minut dříve,“ popisuje policejní mluvčí Vojtěch Robovský.

Zloděj využil zlatníkovy chvilkové nepozornosti, vzal plato s prsteny v hodnotě 324 tisíc korun a vyrazil na útěk.

„Těžké dveře poněkud zbrzdily jeho únik a způsobily rozsypání několika zlatých kroužků po podlaze,“ upozorňuje Robovský.

I přes drobnou komplikaci se zloděj se svým lupem dostal z prodejny. Na ulici se však střetl s dvěma policisty v civilu, kterým před krátkým časem skončila služba.

„Právě procházeli náměstíčkem kolem zlatnictví a spatřili běžícího muže s platem zlata v ruce. Upozaděný křik okradeného prodejce dodal situaci na dramatičnosti,“ přibližuje policejní mluvčí.

Zloděj vybral zlatnictví za hluku ohňostrojů, v opilosti lup poztrácel

Prchající muž nevybral zatáčku a narazil do jednoho z policistů tak silně, až z plata vylétlo několik prstenů. Policisté na situaci okamžitě zareagovali.

„Jeden uchopil plato se zbývajícími kroužky ve chvíli, kdy recidivista čelil téměř jistému pádu. Druhý policista se okamžitě vydal za mužem, který pokračoval v běhu ke svému autu,“ zmiňuje Robovský. Policista zloděje po chvíli dopadl a odvedl na policejní služebnu.

Prsteny dostal prodejce zpět, recidivistovi hrozí za krádež až pět let ve vězení.

Autor: