Dívka zameškala skoro tisíc hodin, místo školy vysílala videa na Instagramu

  10:58
Za poslední rok zameškala žákyně základní školy v České Lípě 981 vyučovacích hodin, většinu z nich jí rodiče neomluvili. Případem se nyní zabývá policie. Za ohrožení výchovy a zahálku dcery hrozí rodičům až pět let vězení.
Otevření zrekonstruované budovy Gymnázia J. K. Tyla v Hradci Králové. (10. 3....

ilustrační snímek | foto: Martin Veselý, MAFRA

Rodiče dívky policie trestně stíhá pro přečin ohrožování výchovy dítěte.

„Vyšetřovatelka je viní z toho, že svou nedůsledností přispěli k enormnímu zameškání školní docházky své dcery, která v posledních dvou pololetích chyběla na celkem 981 vyučovacích hodinách a 714 z nich zůstalo neomluvených,“ informovala mluvčí krajské policie Ivana Baláková.

V době, kdy měla dívka marodit a nebyla ve škole, vysílala živě na Instagramu videa z venku. Zatímco ji jindy marně očekávali na vyučování, ve městě se náhodou potkala s učiteli nebo se spolužáky. Ve snaze o nápravu její školní docházky jednala s rodiči škola i kompetentní instituce, ani to však nevedlo ke zlepšení situace.

„Za to, že si jejich dcera po delší dobu osvojuje zahálčivý způsob života a nijak nerozvíjí své rozumové schopnosti, jim nyní hrozí až pětiletý trest odnětí svobody,“ dodala Baláková.

Autor: