iDNES.cz

Senior zůstal viset s autem na zábraně, dvacet minut mu nikdo nezastavil

  12:00
Kuriózní nehodu vyšetřuje policie v Novém Boru. Pětasedmdesátiletý řidič tam u obchodního centra přehlédl betonovou zábranu chránící přechod pro chodce a najel na ni. Auto zůstalo předními koly ve vzduchu a nemohlo se hnout z místa. Senior pak dlouho mával na ostatní řidiče, než mu někdo zastavil a pomohl.

Auto zůstalo viset na betonovém zátarasu. | foto: Policie ČR

Nehoda se stala v pondělí po sedmé ráno u obchodního domu Kaufland. 

„Řidič, ročník 1946, ve Škodě Fabia jel od kruhového objezdu ve směru do centra Nového Boru. Chvilka nepozornosti zapříčinila, že přehlédl betonovou zábranu, na kterou najel a zůstal na ní viset,“ uvedla policejní mluvčí Ivana Baláková.

Senior u sebe neměl mobilní telefon, aby mohl kontaktovat policii, pojišťovnu či odtahovou službu. Vystoupil proto z vozu a pomoc se snažil přivolat máváním na ostatní auta. To se mu ale dlouhou dobu nedařilo, přestože je v těchto místech rušný provoz.

„Pomoci se mu dostalo až za dlouhých dvacet minut,“ zmínila Baláková. Senior se při nehodě nezranil, dechová zkouška byla negativní.

Senior havaroval poblíž novoborského Kauflandu.

Senior havaroval poblíž novoborského Kauflandu.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor:
zpět na článek