Na Semilsku se topil roční chlapec, záchranáři ho museli resuscitovat

  11:20
Roční chlapec se v neděli v podvečer topil v bazénu na Semilsku. Přivolaným zdravotníkům se ho podařilo díky resuscitaci zachránit. Chlapce pak vrtulník transportoval do nemocnice v Hradci Králové.
Ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: ZZS Libereckého kraje

Chlapec se v bazénu u rodinného domu ve Slané na Semilsku topil kolem 18. hodiny. „Na místě byla jak pozemní, tak letecká záchranná služba,“ uvedl mluvčí záchranářů Michael Georgiev. 

Chlapec, kterého v bazénu našli jeho rodiče, byl v bezvědomí a záchranáři ho museli resuscitovat. „Resuscitace byla úspěšná. Dítě bylo transportováno na specializované pracoviště do Hradce Králové,“ dodal Georgiev.

Případem se nyní zabývají semilští kriminalisté, podle kterých mohlo dojít k  trestnému činu těžké ublížení na zdraví z nedbalosti. „S ohledem na věk dítěte nebudeme k případu uvádět další informace,“ zmínila policejní mluvčí Dagmar Sochorová.

V Českém Dubu chlapec utonul

Podobná událost se stala 8. července v Českém Dubu. Na koupališti se tam topil malý chlapec. Přestože mu svědci ihned poskytli první pomoc, později zemřel.

Neštěstí se stalo po půl páté odpoledne, kdy si bezvládného těla všimla nezletilá dívka. Společně s kamarádkami hocha v bezvědomí vytáhla na břeh.

„Ačkoliv mu na místě byla okamžitě poskytnuta první pomoc, byl jeho zdravotní stav velmi vážný a vyžádal si letecký transport do fakultní nemocnice v pražském Motole. Zde chlapec navzdory maximálnímu úsilí lékařů v úterý zemřel,“ uvedla tehdy policejní mluvčí Ivana Baláková.

Podle ní navštívil chlapec koupaliště společně s dalšími dětmi, se kterými byl na letním táboře. Na místě byli i táboroví vedoucí.

Tragickou událost nyní vyšetřují liberečtí kriminalisté jako přečin usmrcení z nedbalosti. Na další detaily případu policie vyhlásila informační embargo.

Autor: