Auta se při předjíždění a odbočování střetla, zemřel jeden z řidičů

  16:28
Při nehodě dvou aut u Nové Hutě na Českolipsku zemřel ráno jeden z řidičů. Druhý řidič skončil s lehkým zraněním v nemocnici. Podle policie kolize nastala při předjížděcím manévru.

Při nehodě na kopci zvaném Šébr zemřel při nehodě dvou aut jeden z řidičů. | foto: Policie ČR

Auta se střetla kolem šesté hodiny na silnici I/9 před Novou Hutí ve směru od Rumburku na Svor.

„Opel Astra a Peugeot 407 se pohybovaly ve stejném směru za sebou, přičemž 45letý řidič peugeotu chtěl předjet opel a řidič opelu zase zahájil manévr odbočování vlevo,“ uvedla policejní mluvčí Ivana Baláková.

Peugeot po střetu s opelem vyjel mimo silnici a zastavil se až o pařez.

„Jeho řidič při tom utrpěl závažné zranění, kterému i přes poskytnutou laickou a následně lékařskou pomoc na místě podlehl,“ přiblížila Baláková.

Oba řidiči cestovali ve vozech sami. Třiadvacetiletého řidiče opelu převezla s lehkým zraněním zdravotnická záchranná služba do českolipské nemocnice k vyšetření.

„Byl při vědomí a jeho zdravotní stav mu dovolil podrobit se dechové zkoušce, která ukázala, že pod vlivem alkoholu není,“ řekla mluvčí.

Kdo z obou řidičů pochybil a kdo z nich svůj manévr zahájil dříve, v tuto chvíli policisté nevědí.

„Příčinu a všechny okolnosti tragické nehody nyní zjišťuje služba kriminální policie a vyšetřování českolipského územního odboru, která si v této souvislosti mimo jiné vyžádá znalecký posudek z oboru dopravy,“ zmínila Baláková a vyzvala případné svědky o poskytnutí dalších informací.

„V této souvislosti by nám pomohly informace od přímých svědků nehody i od řidičů, kteří pohyb těchto dvou vozidel před Novou Hutí zaregistrovali. Veškeré poznatky k nehodě přijímáme na naší bezplatné lince 158,“ dodala mluvčí.

Zesnulý řidič sloužil jako záchranář

Zesnulý řidič pracoval u krajské záchranné služby. Ta na něj zavzpomínala stejně jako dobrovolní hasiči z Rumburku, jichž byl členem.

„Svět přišel o výjimečného člověka, který byl skvělý manžel, otec, bratr, syn, strýc, kamarád, hasič a záchranář tělem i duší. Zachraňování životů a majetku bylo jeho životní poslání, nejen u našeho sboru ale i v dalších jeho zaměstnáních,“ uvedli rumburští hasiči na svém Facebooku.

„Svou činností, aktivním přístupem a srdíčkem přispěl k rozvoji naší jednotky, mnoha zachráněným životům, záchraně zvířat a majetku nevyčíslitelných hodnot. Odpočívej v pokoji, děkujeme a nezapomeneme. Čest jeho památce,“ dodali hasiči.

Nehoda se stala kousek před Novou Hutí

Nehoda se stala kousek před Novou Hutí

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor: