Rybičky 48 zboří Liberec. Někdy je návrat ke kořenům potřeba, říká frontman

  8:48
Návrat ke kořenům. Tak zní podtitul Oldschool tour kapely Rybičky 48, které bude mít v sobotu zastávku v libereckém Domě kultury. Koncert osvěží skupina Selfish, ke které Rybičky 48 kdysi vzhlížely a pouštěly si její písničky.

Kapela Rybičky 48 a její frontman Kuba Ryba | foto: archiv kapely

„Pokud chcete vidět mejdany, jaké jsme jeli před 20 lety, tak jinou příležitost už asi mít nebudete,“ říkají jako jeden muž členové kutnohorské skupiny Rybičky 48 a na dlouhou dobu naposledy se vracejí z velkých hal do bezprostřední atmosféry legendárních klubů a kulturních domů. Výjimkou není ani ten liberecký.

„Máme neskutečnou radost, že ten náš cirkus zajímá tolik lidí, že můžeme dělat halové koncerty, vyprodat O2 arénu a hrát ty nejlepší časy na těch největších festivalech, ale někdy je návrat ke kořenům potřeba. Je dobrý vědět, odkud jsme vzešli, a proto se vracíme přesně do těchto klubů a kulturáků, které máme spojené se spoustou zážitků,“ popisuje turné frontman kapely Kuba Ryba.

Místo ohňů kontakt s fanoušky

Oproti jiným koncertům může fanoušky zaskočit absence pyrotechnických efektů, které skupina představila například na letošním ročníku festivalu Benátská! s Impulsem v Liberci. „Pyro show k nám už neoddělitelně patří, ale my chceme na tomhle turné být lidem co nejblíž,“ vysvětluje kytarista Petr Lebeda.

„Na velkých akcích jsou mezi námi a lidmi nášlapy a několik metrů prostoru, takže když si na některém z koncertů chci skočit do lidí, kvůli zábranám skončím maximálně na zádech ochranky,“ doplňuje svého kolegu Ryba.

Návrat Michala Penka, Nohavica proti válce. Na Benátskou přišlo 35 tisíc lidí

Jako speciální host se na pódiu představí kapela Selfish. „Podle mě byli nejlepší kapelou ve stylu, který jsme tehdy hráli i my. Chodili jsme s bubeníkem Ondrou poslouchat jejich CD na jukeboxu do jednoho kutnohorského nonstopáče,“ vzpomíná frontman Rybiček.

Překvapením v programu je i DJ Vláďa Švec, který se postará o závěr večera. „Bude to taková retro rocko-diskotéka s hity, na které jsme pařili my,“ dodává Ryba. Program večera začíná v 19 hodin focením s kapelou, dvacet minut po dvacáté hodině vystoupí Selfish, v půl desáté večer spustí svoji show Rybičky 48.

Benátská! s Impulsem bavila 35 tisíc návštěvníků (31. července 2023)

31. července 2023

Autor: