Na Českolipsku spadlo motorové rogalo, devětasedmdesátiletý pilot zemřel

  15:06
Smrtelné zranění utrpěl ráno devětasedmdesátiletý pilot motorového rogala, který se zřítil na hradčanském letišti v Ralsku na Českolipsku. Jeho stroj navíc začal po dopadu hořet. Muž zemřel ještě před příletem záchranářského vrtulníku.

V Ralsku havarovalo rogalo. | foto: Hasiči Mimoň

„Po sedmé hodině ranní jsme přijali z linky 112 informaci o pádu motorového závěsného kluzáku nad letištěm v Hradčanech. Ten zahlédli náhodní svědci, kteří pak kontaktovali tísňovou linku,“ sdělila policejní mluvčí Ivana Baláková.

Stroj začal po pádu hořet a zůstalo z něj jen torzo. „Devětasedmdesátiletý pilot havárii bohužel nepřežil, zahynul na místě ještě před příjezdem zdravotnické záchranné služby,“ přiblížila mluvčí. Jestli muž v rogalu uhořel, nebo byla příčina jeho smrti jiná, záchranáři neupřesnili.

Na místě zasahoval i vrtulník, lékař ale mohl už jen potvrdil úmrtí pilota rogala. „Příčina smrti je předmětem vyšetřování, z mojí strany by to byla pouze spekulace,“ sdělil mluvčí záchranářů Michael Georgiev.

Hasiči na likvidaci požáru nasadili jeden vysokotlaký proud. „Poté zasypali uniklé provozní látky sorbentem a také vytvořili hráz proti rozšíření těchto kapalin do travního porostu. Dále asistovali odborníkům z Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod (ÚZPLN) při nakládání a úklidu trosek havarovaného stroje,“ upřesnila mluvčí krajských hasičů Jaroslava Benešová.

„Příčinu a všechny související okolnosti tragické události nyní zjišťujeme a spolupracujeme přitom s inspektory ÚZPLN,“ dodala policejní mluvčí.

Autor: