Řidič narazil do rodinného domu, mladý spolujezdec nehodu nepřežil

  10:16
Smrtelným zraněním mladého spolujezdce v pondělí skončila nehoda osobního vozu v Poniklé na Semilsku. Ten vjel do protisměru a narazil do rodinného domu, řidiče odvezli záchranáři do nemocnice. Silnice v obci byla několik hodin uzavřená.

Při nárazu auta do domu zemřel spolujezdec. | foto: CNN Prima NEWS

Nehoda se stala v pondělí po půl šesté hodině večer. Řidič Seatu Leon jel ve směru od Jablonce nad Jizerou na Jilemnici.

„Po projetí pravotočivé zatáčky ze zatím nezjištěných příčin vjel do protisměru a následně narazil po levé straně komunikace do zdi rodinného domu. Spolujezdec na předním sedadle při nehodě utrpěl velmi vážná zranění, kterým na místě dopravní nehody i přes okamžitou pomoc záchranářů bohužel podlehl. Jednalo se o muže mladého věku,“ uvedla policejní mluvčí Vladimíra Šrýtrová.

Zraněného řidiče převezli záchranáři s blíže nespecifikovaným zraněním do liberecké nemocnice. Policisté u řidiče z důvodu zranění neprovedli dechovou zkoušku na místě a vyžádali si odběr jeho krve v nemocnici. Zároveň budou zkoumat, zda příčinou nehody nebyla technická závada na vozidle.

Vůz se proboural do pokoje

Náraz auta také poškodil část obvodové zdi rodinného domu. „V době nehody se uvnitř domu naštěstí nikdo nenacházel a nikdo další nebyl zraněn,“ zmínila Šrýtrová.

Podle televize CNN Prima NEWS se vozidlo probouralo do obývacího pokoje. Hasiči proto museli zavolat statika a podle jeho pokynů dům zajistit podpůrnými trámy. Spolujezdec, který nepřežil, nebyl podle neoficiálních informací televize připoutaný.

Kvůli šetření nehody byla silnice několik hodin zcela uzavřena. Policisté odkláněli dopravu přes obec Roprachtice.

„Veškeré okolnosti a příčinu celé tragické události šetří dopravní policisté, nehodou se budou dále zabývat i semilští kriminalisté,“ dodala mluvčí.

Vůz havaroval v Poniklé na Semilsku.

Vůz havaroval v Poniklé na Semilsku.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor: