Chlapec se zřítil ze zledovatělé skály, záchranáři poslali vrtulník

  21:04
Nezletilého chlapce, který uklouzl na zledovatělé stezce a spadl z desetimetrové výšky zachraňovali v těžce dostupném terénu nejdříve hasiči, lezecké družstvo hasičů a pomoci musel i vrtulník letecké záchranné služby. Nehoda se stala v sobotu dopoledne na turisticky oblíbené Riegrově stezce u Semil.

Záchrana nezletilého chlapce na Riegrově stezce u Semil v Libereckém kraji. Hoch uklouzl na zledovatělé stezce a spadl z deseti metrů. (20. února 2021) | foto: HZS Libereckého kraje

Turistický chodník Riegrovy stezky, který vede nad kaňonem řeky Jizery, je v těchto dnech hodně zledovatělý. Doplatil na to i nezletilý chlapec, který uklouzl na ledem pokryté skále a spadl z desetimetrové výšky.

Vyprostit ho muselo lezecké družstvo hasičského záchranného sboru ze Semil, kteří mu také poskytli první pomoc. Na místě zasahoval i vrtulník letecké záchranné služby.

„Nezletilý utrpěl středně těžké poranění, byl ale při vědomí. Vrtulník ho transportoval do Fakultní nemocnice Hradec Králové na dětské traumacentrum,“ uvedl mluvčí zdravotnické záchranné služby v Liberci Michael Georgiev.

Podle záchranářů by si teď měli lidé při výletech dávat velký pozor. Při oblevě sice na řadě míst sníh postupně odtává, kde je ale stín, tam se tvoří ledovka. Obtížně schůdné byly dnes v Českém ráji také Besedické nebo Klokočské skály.

Autor: