Doprava, odpady, bydlení. Průzkum za půl milionu zjistí, co trápí Liberečany

  16:54
Liberecký magistrát chce zjistit, co trápí místní obyvatele. Oslovil proto společnost STEM/MARK, která ve městě provede sociologický průzkum za více než půl milionu korun.

Liberec z ptačí perspektivy | foto: Michal Klíma, MAFRA

„Aby moderní město rozkvétalo, musí znát potřeby svých obyvatel. Sociologický průzkum nám pomůže identifikovat problémové oblasti, které Liberečany trápí. Získáme detailní vhled do toho, co obyvatelé města skutečně potřebují a chtějí,“ vysvětluje náměstek primátora pro městské bydlení a místní Agendu 21 Jan Hruška.

„Dále se průzkum bude zabývat spokojeností s MHD a dopravou ve městě, tříděním odpadů nebo bydlením. Zajímá nás také, jak lidé hodnotí kvalitu komunikace radnice nebo kdo jsou lidé, kteří mají zájem ovlivňovat dění ve městě. Výsledky poslouží jako podklad pro dlouhodobou vizi a prioritizaci cílů, kam se má Liberec ubírat,“ upřesňuje využití Hruška.

Vstup do liberecké radnice obsadí dělníci, opraví i schod s Havlovým citátem

V průzkumu za zhruba 561 tisíc korun osloví město celkem 800 respondentů starších 18 let, kteří budou vhodně reprezentovat vzorek populace Liberce. Mezi vybranými bude také rovnoměrné zastoupení obyvatel jednotlivých městských čtvrtí.

„Sběr dat bude probíhat v průběhu června a července jak osobně, tak online. Výsledky bychom měli znát v polovině léta,“ dodává Jan Hruška.

22. listopadu 2019

Autor: