iDNES.cz

Nejpřívětivější úředníky v kraji má Liberec, porota ocenila služby v mobilu

  16:42
Nejpřívětivější úředníci v Libereckém kraji jsou v Liberci, Jablonci nad Nisou a České Lípě. Celorepublikově pak v soutěži 125 obcí s rozšířenou působností převzal titul Přívětivý úřad 2022 Kolín, Liberec obsadil celkově druhé místo.

Liberecký magistrát. | foto: Archiv MAFRA

„Žádný úřad na světě není dokonalý a nepochybně i u nás máme stále co zlepšovat. Nicméně jsem přesvědčený, že kolegové z jednotlivých oddělení a odborů dělají v rámci svých kompetencí a povinností maximum pro veřejnost i partnery, s nimiž Liberec spolupracuje,“ shrnul primátor Liberce Jaroslav Zámečník.

Hodnotitelé se zaměřili na téměř osm desítek kritérií, sledovali například dostupnost úřadu i služeb pro občany, úroveň komunikace, aktivitu na sociálních sítích či zapojení veřejnosti.

Liberec získal plusové body za aplikaci Liberec v mobilu a za interaktivní mapy investic. Příští rok plánuje v soutěži zazářit s elektronickou službou Portál občana, kterou nyní testuje ve zkušebním provozu.

Česká Lípa slaví poprvé

Česká Lípa se na stupních vítězů v rámci kraje umístila letos poprvé. „Velké poděkování patří tajemnici městského úřadu, všem vedoucím odborů a zaměstnancům úřadu, bez jejichž tvrdé práce a nasazení bychom se nikam neposunuli,“ uvedla starostka České Lípy Jitka Volfová.

Sedmého ročníku, který uspořádalo Ministerstvo vnitra ČR, se zúčastnilo přes polovinu všech obcí s rozšířenou působností. Ministerstvo vydává k soutěži také publikaci příkladů dobré praxe. V ní má vlastní kapitolu i Jablonec nad Nisou a jeho „létající úřad“.

Odkazuje na službu, kterou úředníci poskytují imobilním občanům nebo lidem v těžké životní situaci. Ti si mohou objednat návštěvu úředníků do věznice, nemocnice či domů, aniž by museli řešit třeba dopravu či hlídání dětí.

Autor:
zpět na článek