Festival v Liberci zve na gurmánskou pouť po světě, uvaří i Pohlreich

  10:38
Rozmanité chutě a vůně exotiky, voňavá pečená žebírka nebo křehké maso z mořských ryb. Ale také pivo, víno a šéfkuchař Zdeněk Pohlreich nebo cukrářka Iveta Fabešová. Takový je dvoudenní Prima Fresh Festival, který startuje dnes v parku Budyšínská v Liberci.

Zdeněk Pohlreich bude opět jednou z kuchařských hvězd liberecké zastávky Prima Fresh Festivalu. | foto: Prima Fresh Festival

Gastronomická událost se vrací po loňské odmlce, kterou způsobila pandemie koronaviru. A znovu do parku, kde byl naposledy v květnu roku 2017. 

„Situace není pro nikoho z nás jednoduchá, festival je ale naše vášeň a děláme, co můžeme, aby si to všichni užili, skvěle si pochutnali a dobře se bavili. Děkujeme těm, kteří nám zachovali přízeň a díky kterým letos budeme moci otevřít festivalové brány,“ říká pořadatel Petr Jirásek.

Letošní ročník zve na gastronomickou cestu kolem světa. Návštěvníci si mohou vyzkoušet třeba krátkou zastávku na Kubě pod dohledem podniku Mácova kára, který má v nabídce Kubánský sendvič obsahující BBQ uzené vepřové ramínko, pálenou cibulovou marmeládu, kořeněné okurky, máslový sýr, fíkovou hořčici, BBQ omáčku, uzenou krkovici a kefírovou bagetu. 

Podnik Detail Sushi bude servírovat sushi rolky v designové řase nebo poké wakame. Na Sicílii se návštěvníci přenesou v podniku MG restaurant, který má v nabídce Sicilské cannoli s citrusy a pistáciemi nebo carpaccio ze žlutoploutvého tuňáka s pečenými paprikami, chilli, koriandrem a wasabi. 

Pivnice Volt pak nabídne bramborové lokše s trhanou kachnou, které doplní pyré z červeného zelí se smaženou cibulkou. „Pro návštěvníky to bude skutečně taková gastronomická cesta kolem světa, kde si budou moci užít všechny typické chutě a vůně,“ zmiňuje Jirásek.

Chybět nebude tvář festivalu Zdeněk Pohlreich nebo úspěšná cukrářka Iveta Fabešová.

Změn ale doznal způsob placení. „Návštěvník u sebe nebude muset mít hotovost, hledat drobné a při tom udržet talířek s jídlem a drink v jedné ruce. Zavádíme nový způsob placení čipem. Stačí k tomu náramek s čipem, který se přiloží k zařízení u prodejce. Veškerou útratu pak každý uvidí ve svém mobilu,“ shrnuje výhody nového způsobu placení s NFCtron pořadatel Petr Jirásek. 

Náramek je možné za 20 korun zakoupit na místě a dobít platební kartou, hotově nebo pomocí aplikace Apple Pay a Google Pay. Festival potrvá až do soboty, vstupné na oba dny činí 150 korun.

Autor: