Muž odmítl zaplatit nákup, nožem vyhrožoval majiteli večerky i jeho dítěti

  19:30
Velkým kuchyňským nožem vyhrožoval majiteli večerky i jeho rodině muž, který v Novém Boru odmítl zaplatit nákup. Z prodejny nakonec odešel se dvěma lahvemi vína a nožem za pasem. Tím na sebe upozornil kolemjdoucí, kteří zavolali policii. Muž skončil v cele, nyní mu hrozí až deset let vězení.

V neděli kolem půl desáté dopoledne přišel do prodejny potravin ve Svojsíkově ulici v Novém Boru starší muž a z regálů si vybral dvě PET lahve vína v hodnotě 80 korun, které u pokladny položil na pás. Když mělo dojít na placení, řekl majiteli prodejny, že peníze nemá a přinese je jindy.

S tím obchodník nesouhlasil a chtěl si vzít tašku se zbožím zpět. „Oba muži se o ni pak přetahovali a agresivní zákazník přitom na majitele obchodu vytáhl velký kuchyňský nůž, kterým kolem sebe šermoval, aby ho zastrašil,“ řekla policejní mluvčí Ivana Baláková. To se mu také povedlo, protože vedle vietnamského obchodníka stála jeho manželka a držela v náručí jejich ročního syna. V obavě o jejich bezpečí ho proto nechal odejít i s nezaplaceným nákupem.

Nedlouho poté policisty na muže upozornili svědci, kteří ho viděli odcházet z obchodu s velkým nožem za opaskem. „Totožnost lupiče nám pomohli zjistit místní občané. Ze spáchaného zločinu ho usvědčily i záběry z bezpečnostní kamery,“ zmínila Baláková. Tři hodiny po činu ho zadrželi v místě jeho bydliště v Novém Boru. 

Jedná se o čtyřiašedesátiletého muže. Ten se nyní nachází v policejní cele. Za loupež může skončit až na 10 let ve vězení.

Autor: