Na přehradě je muž se zbraní, volali strážníkům lidé. V ruce držel klacky

  16:14
Podezřelý muž v kapuci a černých brýlích vystrašil návštěvníky jablonecké přehrady. V rukou třímal věc, která vypadala jako střelná zbraň. Přivolaní strážníci zjistili, že se jedná o bezdomovce, který si nesl klacky a plastové lahve.

Muž stál na pláži s předměty připomínajícími střelnou zbraň. | foto: screenshot kamery MP Jablonec nad Nisou

„Volající sděloval, že na pláži na Tajvanu je divný muž v černých teplácích, šedé mikině s kapucí na hlavě a v ruce drží něco, co je asi vzduchovka,“ popisuje situaci mluvčí jablonecké radnice Jana Fričová.

Operační na udané místo namířil kameru a vyslal hlídku. Kamera pak skutečně zachytila muže odpovídajícího popisu, který stál u plotu nad pláží a vypadal, že je připravený střílet.

„Strážníci posléze zjistili, že dotyčný žije jako bezdomovec a zbraň v ruce z dálky připomínal svazek klacků a plastových láhví. Muž s hlídkou klidným hlasem komunikoval a připustil, že se mohl některým lidem jevit podezřele. Proto se rozhodl z pláže odejít,“ dodává mluvčí.

S replikou samopalu mířil na lidi

Není to poprvé, co se obyvatelé Jablonce báli jedince se střelnou zbraní. Na konci května tasil na veřejnosti osmadvacetiletý muž airsoftovou repliku samopalu. Se zbraní dokonce mířil na lidi. K incidentu došlo u městské sportovní haly, která je nedaleko jablonecké přehrady.

Muž mířil na lidi replikou samopalu. Chtěl jsem bejt jen hustej, hájil se

„I když nevystřelil, pořádně vyděsil jednoho svědka,“ uvedla tehdy policejní mluvčí Ivana Baláková. Přiblížila také typ zbraně. „Jednalo se o airsoftovou kuličkovou zbraň, která je replikou modelu samopalu MP5 SD6 výrobce Heckler & Koch.

Muž policistům vysvětlil své počínání tím, že ho prý inspirovali někteří zpěváci, kteří v hudebních videoklipech také chodí se zbraněmi.

„Chtěl jsem bejt jen hustej,“ sdělil policistům osmadvacetiletý muž, kterého nyní policisté stíhají kvůli výtržnictví.

Opilý muž vytáhl u hlavního nádraží pušku, byla to replika (5. října 2023)

5. října 2023

Autor: