Jilemnická porodnice už není zastaralá, na maminky čeká rautová místnost

  8:30
Čtyři měsíce prací a zhruba deset milionů korun. Tak probíhala modernizace jilemnické porodnice. Ta nyní nabízí pokoje s vyšším komfortem pro maminky a jejich miminka, v nemocnici přibyla i rautová místnost, která bude v nepřetržitém provozu.

Jilemnická porodnice nyní nabízí pokoje s vyšším komfortem pro maminky a jejich miminka. | foto: Porodnice Jilemnice

„Rautová místnost je asi největší novinkou. Opět se tím zvýšil komfort maminek, protože se mohou jít občerstvit v kteroukoli denní i noční dobu a nejsou vázány na standardní nemocniční režim,“ popsala mluvčí nemocnice Alena Zalabáková.

Jilemnická porodnice je jednou ze čtyř v Libereckém kraji, další jsou v Liberci, v Jablonci nad Nisou a v České Lípě, a v provozu zůstala v náhradních prostorech i po dobu rekonstrukce. Upravovány byly především pokoje na oddělení šestinedělí. Obnovy se dočkaly po téměř 20 letech. „Celkově působily velmi zastarale,“ uvedla mluvčí nemocnice.

Pokoje jsou po rekonstrukci i lépe vybavené. „Nyní jsou na každém pokoji lednice, mikrovlnka, televize a váha, nabízejí tedy daleko více soukromí a pohodlí. V minulosti musely maminky toto vybavení sdílet,“ řekla Zalabáková.

Kapacita oddělení šestinedělí zůstala stejná jako před úpravami, tedy osm standardních dvoulůžkových pokojů a tři jednolůžkové nadstandardní, které se však v případě nouze dají využít i jako dvoulůžkové.

Loni provedla jilemnická porodnice s třemi porodními sály 621 porodů. Aktuálně žádná část porodnice rekonstrukci nepotřebuje. „Spíše se budeme zaměřovat na zkvalitňování našich služeb a na doplnění čí vylepšení veškerého vybavení,“ dodala mluvčí nemocnice.

25. února 2019