Syn nechal matku ležet ve výkalech, sousedka zalarmovala policii

  13:30,  aktualizováno  15:01
Z nelidských podmínek nevědomky vysvobodila postarší ženu z České Lípy její sousedka. Přes dveře ji totiž slyšela naříkat, a tak z opatrnosti zavolala policii. Strážníci spolu se záchranáři pak ženu našli ležet na zemi ve výkalech, zatímco její syn, s nímž bydlí, postával opodál.

Zdravotnice se strážnicí ženu omyly, ošetřily jí proleženiny a opruzeniny. | foto: Městská policie Česká Lípa

Případ, ke kterému městská policie v České Lípě vyjížděla koncem minulého týdne, označila mluvčí strážníků Eva Vlastníková za naprosto bezprecedentní a nepochopitelný. Vše začalo telefonátem na operační středisko.

„Starší žena vyjádřila obavy o zdraví sousedky, kterou slyšela naříkat přes zavřené dveře. Hlídka zkontaktovala syna, který bydlí s matkou ve společné domácnosti. Muž sdělil, že matku bolí záda, ale už volal rychlou záchrannou službu. Strážníci si tuto informaci okamžitě ověřili, ale nebyla to pravda. A tak s ohledem na závažnost oznámení přivolali nejen zdravotníky, ale také kolegy z Policie České republiky,“ popsala Vlastníková.

Pohled na seniorku údajně vyrazil všem přítomným dech. Ženy, jež se narodila v roce 1933 a která je slabým hlasem prosila o pomoc, se okamžitě ujali. Zdravotnice se strážnicí ji omyly, ošetřily proleženiny a opruzeniny a snažily se ji po celou dobu vlídnými slovy uklidnit.

Případ prověřuje kriminální policie

Všichni společně pak ženu vynesli do sanitky, která ji převezla do nemocnice. „Ještě na místě si věc převzali kriminalisté s podezřením na spáchání trestného činu,“ dodala Vlastníková.

„Zasahovali jsme za asistence Policie ČR. Pacientku se zdravotními komplikacemi jsme odvezli do zdravotnického zařízení v České Lípě. Vše je předmětem vyšetřování,“ uvedl Michael Georgiev, mluvčí Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje.

Státní policie dnes potvrdila, že se událostí zabývá. „Převzali jsme případ od městské policie. V současné době ho prověřuje služba kriminální policie a vyšetřování českolipského územního odboru,“ konstatovala policejní mluvčí Ivana Baláková.

Autor: