VIDEO: Řidič se zákazem ujížděl policii zasněženými Jizerkami

  17:44
Silnicemi zasněžených Jizerských hor ujížděl policii muž se zákazem řízení. Kličkoval mezi dalšími vozy a ohrožoval chodce. Jeho zběsilou jízdu nakonec zastavil právě sníh, na kterém se svým vozem uvázl. Muži nyní hrozí až tři roky vězení.

Muže za volantem tmavého kabrioletu si všimla policejní hlídka ve Smržovce na Jablonecku minulý čtvrtek.

„Policistům se nepozdával způsob jízdy vozidla, tudíž se jej rozhodli i s osádkou zkontrolovat,“ uvedla policejní mluvčí Anna Fialová. Ve chvíli, kdy zapnuli výstražné zařízení, řidič prudce zvýšil rychlost. 

„Vzhledem ke stavu vozovky, která byla značně promrzlá a mnohdy se na ní vyskytovaly ještě pozůstatky sněhu, byly manévry řidiče velmi nebezpečné, a to nejen pro něj samotného, ale především pro ostatní účastníky silničního provozu,“ zmínila Fialová.

Auto na kluzkém povrchu vjíždělo do protisměru či se částečně smýkalo do stran. Po bezmála osmi kilometrech muže zastavila až vrstva uježděného sněhu v Albrechticích v Jizerských horách.

Policisté vozidlo zablokovali a ještě na místě zjistili, že sedmatřicetiletý muž za volantem má zákaz řízení všech motorových vozidel a v minulosti již byl pro stejnou trestnou činnost pravomocně odsouzen. 

Za maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání hrozí muži až tři roky ve vězení. 

Policisté dopadli řidiče v Albrechticích v Jizerských horách.

Policisté dopadli řidiče v Albrechticích v Jizerských horách.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor: