Pes trpěl v kufru rozpáleného auta, na majitele se snesla sprška nadávek

  10:16
Bezmála hodinu trpěl v rozpáleném autě pes v Doksech na Českolipsku, jehož majitel šel nakupovat. Vyčerpanému zvířeti se snažili pomoci strážníci i kolemjdoucí. Auto chladili vodou a vytvořili stín. Přivolaný majitel nakonec zvíře z vozu vypustil, na jeho hlavu se ale snesla spousta nadávek.
Ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Michal Klíma, MAFRA

Majitel odstavil svůj vůz v Máchově ulici v Doksech v úterý, kdy teploty výrazně přesahovaly 20 stupňů Celsia a slunce pálilo. Svého německého ovčáka zavřel do kufru. Nedal mu vodu ani neotevřel okénka. Na drastické zacházení se zvířetem jako první upozornila TV Nova.

Lidé si těžce dýchajícího psa všimli a zavolali městskou policii. „Vypadal  dehydrovaný, lapal po dechu, měl vyplazený jazyk. Prostě bylo vidět, že není v pořádku. Odhaduji, že tam byl tak tři čtvrtě hodiny,“ popsal Josef Oplt z Městské policie Doksy.

Strážníci se chystali rozbít okno vozu a psa vysvobodit. Zároveň se pokusili vypátrat majitele auta.

„Vzhledem k tomu, že se v blízkosti nachází služebna policie, kolega díky lustraci zjistil kontakt na majitele vozidla, který se dostavil do deseti minut,“ přiblížil Oplt. 

Do záchrany se mezitím zapojilo několik přihlížejících. Společně se strážníky začali auto ochlazovat.

„Místní nám tam natáhli hadici a my jsme vozidlo ochlazovali. Lidé nám poskytli přikrývky, abychom vytvořili stín,“ popsal strážník. Když majitel přišel k autu, lidé ho zasypali nadávkami.

Strážníci museli situaci zklidňovat, aby nepřerostla v lynčování. „Byly tam emoce těch lidí, že by se přesně takhle k němu taky zachovali,“ přiznal Oplt.

Případ si převzala státní policie. Majiteli psa udělila blokovou pokutu dva tisíce korun.

Autor: