Svědkyně našla pohřešovaného muže z Liberce, vyčerpaný se vrátil k přehradě

  16:42,  aktualizováno  9. května 10:21
Policie odvolala pátrání po 49letém muži z Liberce, který v pondělí ráno odjel ze svého domova. Jeho auto bylo nalezeno u přehrady v Liberci Rudolfově. Muž se v úterý ráno vrátil k přehradě a byl vyčerpaný. Do pátrání se zapojili i hasiči a vrtulník s termovizí.

Policisté a hasiči pátrali po 49letém muži, který ráno nenastoupil do práce. (8. května 2023) | foto: Policie ČR- KŘP Libereckého kraje

„Dnes ráno nás svědkyně upozornila prostřednictvím linky 158 na pohřešovaného muže, jehož podobu znala z naší pátrací relace. Seděl na zemi poblíž přehrady v Liberci Rudolfově a byl fyzicky i psychicky vyčerpaný. Naše hlídka mu proto přivolala Zdravotnickou záchrannou službu, která si ho převzala do péče,“ uvedla policejní mluvčí Ivana Baláková.

Policisté vyhlásili pátrání po 49letém muži z Liberce, jehož opuštěné vozidlo zůstalo zaparkované u přehrady Rudolfov v Liberci, v pondělí odpoledne na přání manželky, která o něj měla obavy.

Když nedorazil do zaměstnání na Českolipsku, začal ho hledat jeho nadřízený. Kolem 10. hodiny dopoledne nalezl jeho auto u přehrady v Liberci Rudolfově. Potom inicioval další pátrání.

Do pátrání se zapojili i hasiči, horská služba a Český červený kříž. Kvůli hůře dostupným místům pro pěší hasiči také nasadili dron. Pátrání skončilo v úterý ráno, kdy se muže podařilo nalézt.

Autoři: ,