Na Českolipsku spadl malý letoun, záchranáři do nemocnice převezli dva lidi

  10:24
V sobotu večer vyjely všechny složky integrovaného záchranného systému na Českolipsko. Do lesního porostu v obci Mařenice - Horní Světlá spadlo malé letadlo. Při události se zranili dva lidé.

V sobotu večer spadl malý letoun na Českolipsku. (18. září 2021) | foto: Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje

„V sobotu kolem půl osmé hodiny večer přijal operační důstojník oznámení o pádu malého letadla do lesního porostu v obci Mařenice - Horní Světlá na Českolipsku. Na tísňovou linku volala osobně posádka letadla,“ řekla krajská mluvčí policie Vladimíra Šrýtrová.

Na trase mezi Ještědem a Rumburkem spadl letoun typu AEROPRAKT A-22. Při události se zranili dva lidé. Jednoho museli z letounu vyprostit hasiči. Záchranáři je se středně těžkým až těžkým poraněním převezli na traumacentrum do Krajské nemocnice Liberec.  

Nehodou se zabývají českolipští kriminalisté, kteří budou zjišťovat příčinu a okolnosti pádu letadla.

18.září 2021 v 20:24, příspěvek archivován: 19.září 2021 v 09:41

Zasahujeme u pádu letadla - ultralightu v lokalitě u Mařenic na Českolipsku. Jedna osoba byla již vyproštěna, druhá se stále nachází uvnitř. Z letadla uniklo letecké palivo, k požáru nedošlo. Na místě st. HZS Jablonné v Podještědí, JSDHO Cvikov a Kunratice u Cvikova.

Z letadla uniklo letecké palivo, nicméně k požáru nedošlo. Na místě byly jednotky hasičů z Jablonné v Podještědí a dobrovolné z obcí Cvikov a Kunratice u Cvikova. Jejich vozidla musela zastavit zhruba 400 metrů od místa dopadu a zbytek museli hasiči dojít pěšky. 

Autor: