Opilec chtěl odjet na skútru. Zapomněl, že ho řetězem připoutal ke značce

  15:42
Dopravní značku málem vytrhl opilý muž, který vyšel z baru v České Lípě. Usedl totiž na svůj elektrický skútr připoutaný řetězem ke značce a snažil se odjet. Řidiče si však všimli strážníci, kteří mu další jízdu rozmluvili.

Strážníky zaujal muž v podroušeném stavu hned jak opustil bar v ulici Jindřicha z Lipé a zamířil k zaparkovanému elektrickému skútru.

„Přišel, nonšalantně si zapálil cigaretu, nasedl a neodjel. Zapomněl totiž, že svůj elektroskútr při příjezdu připoutal k dopravní značce,“ uvedla mluvčí českolipských strážníků Eva Vlastníková.

Situaci zachytila městská kamera. Z videa je patrné, že prudké trhnutí málem shodilo muže ze sedla. Dopravní značka se rozkmitala, ale zůstala v zemi.

Strážnici podezřívali muže, že je pod vlivem alkoholu, a proto se za ním vydali. „Dechová zkouška ukázala 1,42 promile alkoholu. Strážníci celou věc předají správnímu orgánu, který bude mimo jiné zkoumat, zda v tomto konkrétním případě jde o nemotorové vozidlo, nebo o motorové vozidlo nezpůsobilé k provozu na pozemních komunikacích,“ dodala Vlastníková. Od toho se pak bude odvíjet trest pro opilého muže.

Autor: