Odstavené auto se samo rozjelo, přejelo výkop a poškodilo budovu soudu

  14:20
V centru Jablonce nad Nisou se ve čtvrtek ráno samovolně rozjelo zaparkované auto. Během krátké jízdy stačilo projet křižovatkou, zdolat výkop na silnici a porazit mobilní plot. Ten následně poškodil budovu soudu.

V Jablonci se samovolně rozjel osobní vůz. | foto: Policie ČR

Osobní auto se samovolně rozjelo v Kubálkově ulici nedaleko radnice po sedmé hodině ráno.

„Řidič s vozidlem Škoda Fabia zastavil v prudkém stoupání u domu, a to přední částí směřující k Hornímu náměstí a zadní k Mírovému náměstí. Řidič jej ovšem před vystoupením dostatečně nezabezpečil proti samovolnému rozjetí a vozidlo se samo rozjelo směrem k Mírovému náměstí,“ uvedla policejní mluvčí Dagmar Sochorová.

Auto vjelo do křižovatky, přejelo výkop a narazilo do mobilního oplocení, které následně poškodilo budovu okresního soudu.

„Rozjeté auto naštěstí nikoho nezranilo, jedná se přitom o velice frekventované místo,“ zmínila mluvčí a upřesnila, že vůz bez řidiče urazil zhruba deset metrů.

Alkohol u řidiče policisté vyloučili provedenou dechovou zkouškou, škodu předběžně určili na 41 tisíc korun. „Policisté řidiči udělili blokovou pokutu,“ dodala mluvčí.

Osobní automobil se zastavil až o budovu soudu.

Osobní automobil se zastavil až o budovu soudu.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor: