Studentům chyběly noční spoje, Liberecký kraj nasadil více vlaků

  8:24
Lidé bydlící v České Lípě, Frýdlantu, Hrádku nad Nisou a Semilech se mohou od pondělí 5. února díky posílené vlakové dopravě o něco méně omezovat. Nově v těchto směrech totiž přibyly kromě pátku a soboty další noční spoje i ve všední dny.

Liberecké nádraží | foto: Ota Bartovský, MAFRA

Změna reaguje na studii s názvem Vize Libereckého kraje po roce 2050, kterou si kraj nechal loni zpracovat a na základě níž se také uskutečnil workshop se studenty.

„Veřejná doprava je pro ně jedním z nejdůležitějších diskusních témat. Takový zájem studentů mne mile překvapil stejně jako jejich pozitivní hodnocení dopravních služeb,“ přiblížil výsledky průzkumu hejtman Libereckého kraje Martin Půta, podle kterého mířily výtky studentů především na chybějící kvalitní železniční spojení regionu s Prahou nebo právě na omezenou nabídku nočních spojů.

Jeho slova potvrdila také studentka Kristýna bydlící v Poustce za Frýdlantem. „Ačkoliv to mám z Frýdlantu potom ještě jednu zastávku, na kterou noční vlak nepojede, jakékoliv posílení spojů vítám. Asi největší problém jsou navazující spoje, a když jede člověk třeba autobusem z Prahy, tak je potom těžké to nějak naplánovat. Musím jet třeba částečně autem, a přicházím tím o výhodu studentských slev na MHD. Rozhodně bych byla i pro přidání dalších spojů,“ řekla.

Dosavadní páteční a sobotní spojení s odjezdy okolo 0:35 z Liberce zůstane i nadále zachované. V ostatní dny pojedou vlaky o hodinu dříve, tedy půl hodiny před půlnocí.

4. května 2019

Autor: