Na přejezdu bez závor vjel vlak do auta, řidič utrpěl lehké zranění

  18:24
Do Mini cooperu narazil v pátek odpoledne osobní vlak. Nehoda se stala nedaleko hradu Trosky na přejezdu, který není vybaven závorami ani světelnou signalizací, pouze křížem a dopravní značnou Stůj. Řidiče, který utrpěl lehké zranění, na místě ošetřili záchranáři.

Vlak narazil do osobního vozu značky Mini | foto: HZS LK

Nehoda se stala v pátek krátce po 16. hodině na přejezdu v Borku pod Troskami, který je součástí Hrubé Skály.

Přejezd z pohledu řidiče jedoucího od Trosek.

Přejezd z pohledu řidiče jedoucího od Trosek.

Osobní vůz značky Mini vjel na přejezd ve směru od Trosek na hlavní silnici mezi Turnovem a Jičínem.

„Na místě byla jedna zraněná osoba, která utrpěla lehké poranění. To nevyžadovalo transport do nemocnice, takže jsme pacienta ponechali na místě,“ uvedl mluvčí záchranářů Michael Georgiev.

Železniční přejezd bývá hojně využíván turisty, kteří míří do Českého ráje. Vjíždějí na něj z hlavní silnice a dále pokračují na Trosky a jejich okolí. Vlak jel z Turnova na Hradec.

Přejezd není vybaven závorami ani světly, ale pouze křížem a dopravní značkou Stůj, dej přednost v jízdě. Nikomu z osmi cestujících ve vlaku se nic nestalo. Vlak po nárazu tlačil auto ještě zhruba 17 metrů, předběžná škoda činí 150 tisíc korun. „Dechová zkouška neodhalila alkohol ani u řidiče, ani u strojvedoucího,“ doplnila policejní mluvčí Vladimíra Šrýtrová. Policisté se nehodou budou i nadále zabývat.

Nehoda se stala na přejezdu v Borku pod Troskami.

Nehoda se stala na přejezdu v Borku pod Troskami.

Autor: