Rychlostní silnici z Liberce zablokoval střet dvou aut, pět lidí se zranilo

  22:56
Pět lidí utrpělo zranění při noční nehodě dvou aut na rychlostní silnici vedoucí z Liberce na Turnov. Jednu osobu se středně těžkým zraněním museli záchranáři transportovat na traumacentrum v liberecké nemocnici, další pasažéři utrpěli lehká poranění. Silnice byla několik hodin uzavřená.

Na rychlostní silnici ve směru z Liberce na Turnov se srazily dva vozy. | foto: HZS LK

Nehoda se stala krátce po deváté hodině večer poblíž Dlouhého Mostu. „Oznámení o nehodě jsme obdrželi ve 21:16. Došlo ke střetu dvou osobních automobilů. Stalo se to ve stoupání nad obchodním domem Makro,“ uvedl policejní mluvčí Vojtěch Robovský

„Úsek je v tuto chvíli uzavřený. Zajistili jsme objízdné trasy,“ upřesnil kolem půl jedenácté večer Robovský.

Přivolaní záchranáři na místě ošetřili celkem pět osob. „Jedna osoba utrpěla středně těžké poranění. Byla při vědomí a byla převezena do Liberce na traumatologickou ambulanci. Další čtyři osoby utrpěly lehké poranění a také byly převezeny do liberecké nemocnice,“ přiblížil mluvčí záchranářů Michael Georgiev.

Na místě zasahovali i krajští hasiči. „Nemuseli jsme nikoho vyprošťovat. Jen jsme po příjezdu osoby zkontrolovali ve spolupráci se záchranáři,“ řekl zastupující mluvčí hasičů Jan Přerovský.

„Okolnostmi a příčinami vzniku nehodového děje se zabývají kolegové z dopravního inspektorátu,“ dodal policejní mluvčí Robovský.

Nehoda se stala nedaleko Dlouhé Mostu na Liberecku.

Nehoda se stala nedaleko Dlouhé Mostu na Liberecku.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor: