Srážka kamionů uzavřela hlavní tah u Cvikova, řidiče vyprošťovali

  15:42
Nehoda dvou kamionů zastavila odpoledne provoz na silnici I/13 u Cvikova na Českolipsku. Hasiči museli jednoho řidiče vyprostit.

U Cvikova se střetly dva kamiony. | foto: HZS LK

Kamiony se střetly na silnici I/13 nedaleko Cvikova.

„Zatím z dosud nezjištěných příčin se na 162. kilometru srazily dva nákladní vozy. Zasahujeme na místě spolu s dalšími složkami Integrovaného záchranného systému. Komunikace je v obou směrech neprůjezdná,“ uvedl policejní mluvčí Vojtěch Robovský.

Hasiči museli vyprostit jednoho z řidičů. „Vyproštění jsme museli provádět ze speciální lávky. Jeden kamion má rozpáraný bok, druhý kabinu,“ přiblížil zastupující mluvčí hasičů Jan Přerovský.

Vyproštěný řidič utrpěl při nehodě lehké zranění. „Pacient byl pozemní jednotkou transportován na liberecké traumacentrum,“ zmínil mluvčí hasičů Michael Georgiev. Silnice zůstala neprůjezdná až do večerních hodin.

Nehoda se stala na silnici I/13 poblíž Cvikova.

Nehoda se stala na silnici I/13 poblíž Cvikova.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor: