Řidička zastavila před jelenem, druhý jí skočil na kapotu a rozbil sklo

  14:00
Jelen na Českolipsku skočil na kapotu auta řidičky, která se zrovna pomalu rozjížděla, protože nechávala přes silnici přejít jiného. Zvíře svými parohy útočilo na přední sklo v místě, kde žena seděla. Potom jelen z vozu seskočil a odběhl do krajiny. Celkem způsobil škodu za zhruba 100 tisíc korun.

Jelen vyskočil na kapotu a zaútočil na čelní sklo. | foto: Policie ČR

Sedmatřicetiletá žena potkala jeleny v úterý před sedmou hodinou večer na silnici mezi Postřelnou a Mimoní.

„Na rovince zhruba na vzdálenost jednoho kilometru spatřila statného jelena, jak majestátně přechází silnici zprava doleva. Zpomalila a on pokračoval dál mimo silnici na louku,“ říká policejní mluvčí Ivana Baláková.

Než se ale žena znovu pořádně rozjela, vyskočil z pravého silničního příkopu druhý velký jelen a dopadl na kapotu jejího auta.

„Potom svými parohy zaútočil na přední sklo právě v místě řidiče. To se naštěstí nevysypalo, ale jen popraskalo. Chvíli si dokonce hleděli z očí do očí,“ pokračuje mluvčí. Potom jelen z kapoty seskočil a zmizel v okolní krajině.

Žena jela v momentě, kdy na vůz jelen skočil, minimální rychlostí, zrovna se totiž rozjížděla. I proto nehodu ustála bez zranění. V autě cestovala sama, po nehodě pro ni musel přijet manžel. Škodu na vozidle majitelé předběžně vyčíslili na nejméně 100 tisíc korun.

„Řidička si prý 28. února určí jako datum svých druhých narozenin, protože nebýt kvalitního předního skla auta, mohl ji jelen svými parohy zabít. O nebezpečnosti celé situace na místě svědčí poškození auta i další stopy, které jelen na vozidle zanechal,“ dodává policejní mluvčí.

Autor: