Jdu pro taxi, řekl řidič sražené chodkyni. Na pomoc čekala půl hodiny marně

  14:08
Policisté hledají svědky dopravní nehody, při které se v Jablonci nad Nisou střetlo auto s chodkyní. Řidič pak sražené ženě řekl, že dojde pro pomoc, ale už se neukázal. Zraněné chodkyni, která byla navíc silně opilá, nakonec pomohl kolemjdoucí.

Nehoda se stala před ubytovnou Neptun v Liberecké ulici. (21. dubna 2022) | foto: PČR

Nehoda se stala minulý týden ve čtvrtek ve 23 hodin před ubytovnou Neptun v Liberecké ulici.

„Dvaačtyřicetiletá žena v té době šla po chodníku ve směru od centra města. Při procházení kolem řady zaparkovaných vozidel měl řidič jednoho z nich, a to Fordu Courier, začít couvat a srazit ji. Tento řidič měl dále z místa odejít s tím, že jí zavolá taxi, ale již se nevrátil,“ uvedla policejní mluvčí Dagmar Sochorová.

Ženě přivolal pomoc až po zhruba třiceti minutách náhodný kolemjdoucí. „Chodkyně byla s lehkým zraněním převezena na vyšetření do jablonecké nemocnice. Policisté jí ovšem ještě v dechu naměřili hodnotu alkoholu 2,5 promile,“ upozornila mluvčí.

Policisté nyní žádají případné svědky, aby se přihlásili na telefonním čísle 974 474 254 nebo na bezplatné lince 158.

Nehoda se stala před ubytovnou Neptun v Liberecké ulici.

Nehoda se stala před ubytovnou Neptun v Liberecké ulici.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor: