Při střetu náklaďáků sudy piva protrhly plachtu návěsu a vypadly na silnici

  14:06
Sudy s pivem se dopoledne vysypaly na silnici u libereckého Makra. Protrhly totiž plachtu návěsu nákladního auta, které se na hlavním tahu I/35 z Liberce na Prahu srazilo s dalším náklaďákem. Při nehodě se zranili tři lidé.

Sudy s převáženým pivem protrhly boční plachtu návěsu a vysypaly se na silnici. | foto: HZS Libereckého kraje

„Krátce před jedenáctou hodinou jsme obdrželi informaci o nehodě. Na úrovni obchodního domu Makro ve směru na Prahu došlo ze zatím nezjištěných příčin ke střetu dvou automobilů. Konkrétně na 24,5 km silnice I/35,“ informoval policejní mluvčí Vojtěch Robovský.

Při nehodě se lehce zranili tři lidé, které záchranáři převezli na traumatologii liberecké nemocnice.

„Jeden z nákladních automobilů, který převážel sudy s pivem, měl utržený návěs, ten zůstal ležet na boku. Z vozidla unikly pohonné hmoty, které hasiči zasypali sorbentem,“ doplnil zastupující tiskový mluvčí krajských hasičů David Kořínek.

Sudy s pivem neušly pozornosti řidičů

Z fotografií hasičů je zřejmé, že sudy s pivem prorazily plachtu návěsu nákladního vozu, některé se kutálely i po silnici.

Velitel zásahu povolal na místo vyprošťovací automobil, který odstranil havarovaná vozidla, aby mohl být na silnici obnoven provoz.

Podle některých řidičů, kteří čekali v dlouhé koloně i hodinu, stála auta až k libereckému nádraží.

Policie odkláněla dopravu přes ulici České Mládeže a na silnici číslo I/14 ve směru na Jablonec nad Nisou. Po poledni už byla silnice I/35 v Doubí už částečně průjezdná.

„Je to exponovaná silnice protínající Liberec a frekvence vozidel je tu velká,“ konstatoval Robovský.

Příčinu a další okolnosti nehody objasní až další vyšetřování, stanovena zatím nebyla ani způsobená škoda.

Autor: