U Chrastavy se srazily dva kamiony, jednoho z řidičů vyprošťovali hodinu

  16:04
Dva kamiony se v úterý odpoledne srazily na rychlostní silnici mezi Libercem a Chrastavou. Jednoho z řidičů museli hasiči vyprošťovat déle než hodinu. Na místě přistál i vrtulník záchranářů. Silnice je ve směru na Liberec zavřená, a to na několik hodin.

U Chrastavy se srazily dva kamiony. | foto: HZS LK

Kamiony se srazily nedaleko Chrastavy krátce před půl druhou odpoledne.

„Oznámení jsme přijali ve 13:23. Na silnici I/35 u obalovny došlo ke srážce dvou nákladních automobilů. Na místě je jedna zraněná osoba,“ uvedl policejní mluvčí Vojtěch Robovský. 

Zranění utrpěl řidič z druhého kamionu, který narazil do kamionu před sebou. Kabina byla značně deformovaná, a tak se hasičům podařilo řidiče vyprostit až po víc než hodině. Na místě nehody přistál i vrtulník.

„Řidič byl při vědomí a komunikoval. Při nehodě utrpěl středně těžké poranění, se kterým jsme ho pozemní posádkou transportovali na traumacentrum liberecké nemocnice. Vrtulník byl na místě proto, že událost byla hlášená jako střet dvou vozidel se zaklíněním. Byl tam první, neboť je to z libereckého letiště do Machnína kousek,“ přiblížil mluvčí záchranářů Michael Georgiev.

Silnice je ve směru od Chrastavy na Liberec uzavřená. Policisté svádějí dopravu na objízdné trasy.

Nehoda se stala nedaleko Chrastavy.

Nehoda se stala nedaleko Chrastavy.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor: