Čtyřletý chlapec se odpoutal z dětské sedačky, vběhl pod projíždějící auto

  8:48
Teprve čtyřletý chlapec se v autě na Semilsku odpoutal z dětské sedačky a vyběhl na silnici, kde ho srazilo auto. Záchranářský vrtulník ho následně transportoval do nemocnice.

ilustrační snímek | foto:  Tomáš Krist, MAFRA

Nehoda se stala v pátek odpoledne v malé obci na Semilsku. Chlapec se ze sedačky odpoutal ve chvíli, kdy se s příbuznými chystal na rodinný výlet k Máchovu jezeru.

„Jeho příbuzní nakládali věci do dvou aut. Chlapec se v sedačce sám nudil, a tak se rozhodl jít za nimi,“ řekla policejní mluvčí Ivana Baláková.

Zpoza zaparkovaného auta potom vběhl do silnice ve chvíli, kdy kolem projíždělo jiné auto. Jeho řidič jel zhruba čtyřicetikilometrovou rychlostí a okamžitě začal brzdit, ale střetu nemohl zabránit a hocha srazil.

VIDEO: Chlapec na přechodu narazil do auta, které objíždělo kolonu

„Chlapec upadl na silnici a utrpěl přitom krvácivé poranění na hlavě, se kterým ho záchranáři letecky transportovali do nemocnice v Hradci Králové. Podle zatím dostupných zpráv by jeho aktuální zdravotní stav neměl být vážný,“ pokračovala Baláková.

Policie nyní varuje všechny rodiče a prarodiče, aby malé děti neponechávali v autě ani na chvilku bez dozoru. „Málokoho by asi napadl takový scénář, který se odehrál v pátek na Semilsku, proto je třeba se z podobných událostí poučit,“ dodala mluvčí.

27. prosince 2021

Autor: